Blockstream, Japon Dijital Ekibi ile İşbirliği Yapmaya Başladı

Bitcoin altyapı şirketi Blockstream, Japon IT firması Digital Garage ile stratejik ortaklığını genişletti.

Digital Garage’ın grup CEO’su Kaoru Hayashi, şirketin yerel pazarında blok zincir teknolojileri ile ilgilenmesinden sonra Japonya’da gelişmeyi engellemek için uzun vadeli bir teknoloji ortaklığı yapılması önerilir; bir basın bülteninde.

Haberlerle Blockstream, Digital Garage ve Daiwa Securities Group arasındaki işbirliğiyle DG Lab Fund’un yeni yatırımlarını açıkladı. Fon, Blockstream’ın toplam değerini 80 milyon dolardan fazla getirdiğini açıkladı.

DG Lab’ın yanı sıra Japon ara arabulucusu Tokyo Tanshi, piyasaya blokaj zinciri teknolojisi kullanarak para birimlerinin serbest bırakılması ve tezgah üstü (OTC) şifreleme piyasasına girmek için Blockstream ile işbirliği yapacak.

Japonya’da, blok zinciri ve kripto para birimleri için coşku hızla artıyor ve bazı şirketler ve kurumlar , çeşitli sektörlerde blok zincir teknolojisini kullanma seçenekleri keşfetmeye başlamışlardı .

Dijital hizmetler şirketi GMO Internet geçen ay bankaların yeni müşterilerin kimliğini kontrol etmesini sağlayan “müşterinizi tanıyın” (KYC) aracını duyurdu. Ek olarak, Ekim ayında, şirketin devi TEPCO, diğer kullanım durumlarının yanı sıra aşırı merkezileşmiş enerji kaynaklarının riskini azaltmak için teknoloji araştırıyor olduğunu açıkladı.

Yokohama Bankası ve Mizuho Financial Group da dahil olmak üzere bir dizi finans kuruluşu, para transferlerinin maliyetini düşürmek için bir blokaj zinciri de deniyor.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Borsa İstanbul Başkanı’ndan Kripto Para Açıklaması

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, gelişen teknolojilerle birlikte Bitcoin ve Blockchain teknolojisini yakından takip ettiklerini söyledi. Ulaştırma, Denizcilik...

Kapat