Avusturyalı Banka Raiffeisen, R3 Blockchain Konsorsiyumuna Katılıyor

Raiffeisen Bank International (RBI), R3 dağıtılmış defteri (DLT) konsorsiyumuna katılan ilk Avusturyalı bankacılık grubu oldu.

Orta ve doğu Avrupa’da bir bankacılık ağı işleten banka, bu hafta kurumsal odaklı DLT projesine katılımını doğruladı ve bu da “arkadaşlarıyla alışveriş yapmak ve işbirliği yapmak” arzusunu belirtti ve RBI’nin kendi blok zinciri girişimlerinin güvenliğini ve kullanılabilirliğini geliştirdi.

RBI genel müdürü Michael Hoellerer, yaptığı açıklamada şunları söyledi  :

“‘Corda’ gibi teknoloji platformlarının kullanılması, gelecekteki ticaret blokajı uygulamalarının altında yatan altyapıda kapsamlı bilgi birikimi elde etmemizi sağlıyor.”

R3’ün şebekesi, bankalar, finansal kurumlar, teknoloji şirketleri, ticaret dernekleri ve diğerleri de dahil olmak üzere birçok endüstriden 160’tan fazla uluslararası üyeden oluşmaktadır.

Grup   bu sene Mayıs ayında 100 milyon dolardan fazla yeni fon sağladığını açıkladı ve onu  Corda yazılım platformunun beta sürümünün haziran ayında piyasaya sürüldü.

Daha geçen hafta, R3 ortaya daha derinden işletmeler için gelişme ve dağıtım sürecinin basitleştirilmesi ve R3 en CorDapp uygulamalarının ticari dağıtımını kolaylaştırmak amacıyla Microsoft’un Azure bulut hizmeti ile Corda entegre etmektir.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Bitcoin Bir Dönemin Sonuna Ulaşıyor

2MB blokları kapatmak, Bitcoin'teki farklı siyasi gruplar arasında uzlaşmaya çalışan 3 yıllık çabanın sonunu getiriyor. Çekirdek geliştiriciler , savaşı kazanmış gibi hissedebilirlerancak sessiz bir...

Kapat