Zug Vatandaşları Ethereum Blockchain’de Dijital Kimlik Kaydı Başladı

Ethereum blok zincirinde kendinden egemen bir kimlik ve kullanıcı merkezli veri platformı olan Uport , platformunu Zug , İsviçre vatandaşlarının kullanımına sundu .

Uruguar, Ethereum blok zincirinde canlı bir izleyici önünde kayıtlı olan ilk resmi Zug kimliği kısa süre önce Orta blog’da ilan etti .

E-Hizmetlere Erişim

Uport, bir dizi sanayi kuruluşuna ev sahipliği yapmak için yaygın olarak “Crypto Vadisi” olarak bilinen Zug ile, konut kimliklerini blok zincirine kaydetmek için programla birlikte çalışarak, ikamet yerinin kanıtı ve çevrimiçi oy verme gibi e-hizmetlere erişim imkânı sağladı. Uport, platformunu İsviçre ortağı olan ti & m ile işbirliği içinde geliştirmektedir.

Kayıt, bir şehir yönetiminin Ethereum blok zincirini kullanarak vatandaşlığın dijital bir doğrulamasını yapabileceğini gösterdiği için kilometre taşını işaret ediyor.

Uport’un Zug ile olan ortaklığı, küresel, kendi egemen bir kimlik sistemi kurma hedefini destekliyor.
Dijital vatandaşlık, devlet kurumları ve vatandaşlar arasında daha fazla güven imkanı sağlar. Ayrıca hükümetler ve vatandaşlar arasında daha iyi dijital etkileşimler için fırsatlar sunar.

Zug 2018 baharında e-oylama girişiminde bulunmayı planlıyor.

Ayrıca, Bitcoin dostu İsviçre kenti, Ethereum dijital kimlik pilotu’nu duyurdu

Nasıl çalışır

Uport uygulamasını indirdikten sonra, bir Zug vatandaşı, Ethereum blok zincirindeki Uport Kimliğini kaydederek genel bir tanımlayıcı oluşturur. Bu adres, Uport vekalet sözleşmesi olarak bilinen akıllı bir sözleşme adresidir.

Vatandaşlar, bir QR kodu tarayarak Zug kimliği web portalında oturum açmak için yeni kayıtlı Uport Kimliği’ni kaydettirir. Zug web portalı doğrulandıktan sonra, vatandaş kişisel bilgilerle birlikte önceden var olan bir Zug kimliği numarasını girer. Bu, bir şehir yöneticisinin şahsen doğrulaması gerektirir.

Kayıt yapıldıktan sonra vatandaş, resmi resmi kimlik belgesi ile Zug ofisini şahsen ziyaret etmek için 14 gün sürer.

Zug resmi, kayıt ofisinde oldukları sırada Uport Kimliği ile yönetici portalına giriş yaparlar. Resmi görevli belediye vatandaşlarının bilgilerini belgeleriyle şahsen kontrole tabi tutabilir. Başvuru onaylandıysa, vatandaş bir Uport vatandaşlığı kimliği alır.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
FinTech Anlaşması İmzalamak İçin Dubai ve Avustralya Bir Araya Geldi

Avustralya ve Dubai'nin menkul kıymetleri ve finansal düzenleyicileri sırasıyla birbirlerinin pazarlarında finansal teknolojileri (FinTech) işbirliği yapmak ve teşvik etmek için...

Kapat