Koreli Banka, Güvenli Dijital Cüzdanları Oluşturacak

Güney Kore’nin ikinci en büyük bankası olan Shinhan Bank, müşterilerin dijital varlıklarını güvenle depolayabilmeleri için kripto para birimleri için cüzdan yaratma sürecinde olduğunu duyurdu.

Rapor, Kasım ayında Bithumb sunucuları düştükten sonra geldi ve Haziran ayında 30.000 kullanıcı için kişisel veriler yok edildi. Bankanın sözcüsüne göre, yeni hizmet dış hizmetlerden daha güvenli olacaktır. Banka komisyonsuz mevduat sunacak, ancak bir çekme ücreti alınacaktır.

Bankanın açıklamalarına göre:

“Bu banka tarafından sağlanan sanal kasa aracılığıyla Blockchain’in anahtarını tutan bir hizmettir. Para çekerken ücreti ödemek ve ödemek için ücretsiz bir hizmet sunmanın yollarını arıyoruz” dedi.

Duyuru kurumsal kabulde önemli artışa ek destek ekledi. Son zamanlarda Chicago Ticaret Borsası’ndaki Bitcoin vadeli işlemlerinin yanı sıra çok sayıda yeni Bitcoin hedge fonları ile ana kurumsal kabul büyümeye devam ediyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Online Bank Swissquote’dan Sürpriz Gelişme

Swissquote Bank, kripto varlığı volatilitesini azaltacağını iddia eden bir bitcoin exchange-tradeed sertifikası başlattı.               ...

Kapat