Bitcoin Cash, Blok Boyutunu Arttırmak İstiyor

Bitcoin nakit geliştiricileri gelecek sene cryptocurrency’ların blok boyutunu tekrar artırmak için “geçici olmayan” planlar yapmışlardır.

En azından, bitcoin offshoot’un ana geliştirici ekibi Bitcoin ABC tarafından dün yayınlanan yeni ve kaba altı ila 12 aylık bir yol haritasına göre. Yol haritasında özellikle iki zor çatal var – bu yazılımın herkes tarafından yükseltilmesini gerektiren bir yükseltme yöntemi – Mayıs ve Kasım 2018 için planlanıyor.

Bitcoin nakit, bu yaz başında bitcoin’in blok boyutu görüşmelerinde ortaya çıkan bir kriptokrasitedir.

Geliştirici topluluğunda, blok büyüklüğüne göre çok hızlı bir şekilde artmaya isteksiz olanların (bitcoin’in güvenliğine zarar verebileceklerini iddia ederek) etkili bir şekilde engellediği bir çok daha büyük blok savunucusu kendi yoluna gitti ve kendi kriptokrasitesini yarattı. En önemlisi, bitcoinin  sekiz kat daha büyük bir blok boyutu parametre sınırı vardır.

Bitcoin cash gelişimi bu ilk bölünmede durmadı ancak . Geliştiricileri , yeni yol haritası tarafından eklenen şifreleme oranını iyileştirmek için başka planlar yaptığını açıkladı  .

Duyuru açıklamak için devam ediyor:

Düşük ücretlerle ve hızlı büyüme için hazır olan daha güvenilir, daha ölçeklenebilir hale getirmek istiyoruz, komplikasyon ve karışıklık olmadan “sadece çalışmalı”. Ana kullanıcıların küresel kabulü için hazır olması ve işletmelerin güvenebileceğini “söyledi.

Bitcoin nakit taraftarları, blok boyutunun artmasıyla birlikte teorik olarak daha az hızlı bir şekilde yükseleceğinden, blok boyutunun artırılmasının anahtar olduğunu düşünüyoruz.

Daha sonra yol haritasında Bitcoin ABC geliştiricileri, kodda devre dışı bırakılmış daha eski kuralları canlandırmak gibi diğer olası özellikleri ortaya koydu.

Bununla birlikte, yol haritası değişebilir, zira topluluk içeri girer. Bitcoin ABC, değişiklik ile anlaşmaya ve ilerlemeye ihtiyaç duyan birkaç bit eşi para yazılımı uygulamasından yalnızca biridir. (Her ne kadar en az bir başka uygulama, nChain, öneri  vermiştir .)

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Hindistan’da Kripto Para Ödeme Aracı Olacak Mı ?

Hindistan, dünyadaki en hızlı büyüyen ekonomilerden biridir ve GSYİH'sı 2,45 trilyon ABD doları olan bir kaynaktır. Ülkenin 1,3 milyar insanı var...

Kapat