Güney Afrika’da Kripto Devrimine Destek

Kripto para birimleri, son birkaç yıldır dünyayı fırtınayla sarmış durumda ve bu, Rusya  ve Çin gibi  ticarete yasak getiren daha büyük ülkelere yol açmıştır .

Bu süper güçler, kaslarını çeşitli sanal para birimlerinin zararına bükerken, gelişmekte olan pazarlar dalgaya yönelmeye başladı ve hükümetleri ve finansal kurumları alım konusunda yavaş görünüyor.

Oldukça genç demokrasi olarak, Güney Afrika bu ülkelerden biridir. Devam eden siyasi dramalar Güney Afrika rantını olmuşturmuş, ve zengin Güney Afrikalıların paralarını ülke dışına çıkarmaya çalıştıklarını gösteren son kredi indirimlerine yol açmıştır.

Kural yok, sorun yok

Ekonomist Dawie Roodt , diğer Güney Afrikalıları ülkedeki son siyasi ve ekonomik istikrarsızlığın ortasında bu işi yapması  için uyardı . Cointelegraph’a konuşan Roodt, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin Güney Afrikalıların bunu yapmasının kolay bir yolu olabileceğine inanıyor.

Roodt şöyle dedi:

“Mutlaka güvenli bir cennet değil, ancak kesinlikle paranızı ülkeden çıkarmanın bir yolu. Bitcoin’i satın aldığınız an, paranızı uluslararasılaştırırsınız. Artık Güney Afrika’da değil. “

Bunu Güney Afrikalılar için daha mantıklı yapan şey, ülkedeki Bitcoin ticareti hakkında neredeyse hiçbir mevzuatın bulunmaması.

“Bu hiçbir insanın topraklarında. Bu özel para birimleri için uygun bir mevzuat, gerçek kurallar veya düzenlemeler yok “dedi.

Ünlü ekonomist, teknolojinin sahip olduğu potansiyel gücün eksikliği nedeniyle kripto para birimleri ve Blockchain’in kullanımını yasaklayan hükümetlere de çarptı.

Roodt şöyle dedi:

“Blockchain’i yasaklayan ülkeler gerçekten aptal olmalı çünkü yeni bir teknoloji. 150 yıl geriye gidip elektrik yasaklamak gibi. Buradaki mesele Blockchain ile değil, Bitcoin gibi özel para birimleri oluşturmaktır. Bu ülkeler, Bitcoin’e, Rusya ve Çin gibi ülkelere izin vermek zorunda kalacaklar. Japonlar bunu denedi; Bitcoin’i yalnızca kültülmeyi sona erdirmek için tasfiye etmeyi yasaklamışlardı. Olması gereken şey, bilgi akışını yasaklamanın pratik olarak mümkün olmadığıdır. Aslında budur – bilgi akışı. “

Kriptoçuları ve Blok Zincirleme teknolojisi son birkaç yıldır gerçekten yalnızca ana akıl bilinçliliğine girdi ve hükümetlerin ve finansal kuruluşların diz çöküşü tepkilerini tepki olarak görmelerini sağladı .

Roodt, bunun önümüzdeki birkaç yıl içinde Güney Afrika’da olacağına inanıyor.

“Çoğu yetkili, küresel olarak bunu anlamıyor ve Güney Afrika örneğinde, politikacılar için bir ipucu yok. Reserve Bank’da olduğu gibi, biraz da bilen birkaç bürokrat var. Bu geleneksel olarak iyi bilgilendirilmiş bir kurumdur, ancak eğrisinin arkasında bile bulunmaktadırlar. Bürokratların ve politikacıların, kendilerine vuracakları bok fırtınasını fark ettiklerini sanmıyorum. Pantolonlarıyla aşağıya yakalanacaklar; Bu teknolojinin gücü ve yaşadığımız yolu nasıl değiştireceği konusunda bir ipucu yok. SA, sonunda bu gücü gerektiği yere koyacak – ve bu da bireyin elindedir – bu tür teknolojiyi kullanmak ve uygulamak için ideal bir konumdadır. “

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Ronnie Moas, Bitcoin Hedefini Tekrar Yükseltti

 4 Kasım tarihinde 2018 yılının başında Bitcoin'in 11.000 $ 'ı varacağını öngören ünlü hisse senedi toplayıcı Ronnie Moas'ın yoğun bir haftası oldu . Son...

Kapat