İngiltere Bankasından Bitcoin Açıklaması:Küresel Ekonomiyi Tehdit Etmedi.

Bank of England Vali Yardımcısı Sir Jon Cunliffe, önde gelen kriptolanabilirlik Bitcoin’in piyasadaki mevcut olağanüstü performansına rağmen küresel ekonomi ve finansal kurumlar için gerçek bir tehdit oluşturmadığını iddia etti . En ünlü dijital para birimi Kasım 2017 sonlarında 11.000 seviyesinin aştı .

Bir In röportajda BBC Radio 5 Live ile, Cunliffe Bitcoin dünya çapında ekonomiye her türlü tehdidi sunmak için çok küçük olduğu ortaya gerekçeli. Yatırımcıların, risklerden kaçınmak için sanal para birimlerinin olağanüstü yükselişinin ardındaki nedenlerin kapsamlı bir analizi yapmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bu, küresel ekonomi için makro ekonomik bir risk olduğu kadar büyük değil, ancak fiyatlar böyle hareket ettiğinde, benim görüşüm yatırımcıların ödevlerini yapmaları gerekecek. Kabul edilen anlamda bir para birimi değil. Arkasında duran merkez bankası yok. Benim için, bu bir emtiyaya çok daha benziyor.

Bitcoin’in hızla büyüyen performansı

Bitcoin geçtiğimiz birkaç hafta içinde benzeri görülmemiş bir fiyat zammı kaydetti ve bu da birçok analistin ve uzmanların gelecekte ne kadar büyüyeceği konusunda spekülasyon yaptı. Ünlü yatırımcı ve milyarder Mike Novogratz , sanal para biriminin altı hafta içinde 10.000 doları bulacağını tahmin ettikten sonra, Bitcoin’in önümüzdeki 13 ay içinde 40.000 $ fiyatına ulaşacağı yönünde yeni bir tahmin yaptı.

Onun içinde tahmini kendi , stratejist ve Fundstrat Global Advisors Tom Lee kurucularından başarıyla güncel altın piyasasının yüzde 10-15 yakalayacaktır eğer Bitcoin belirteci başına 100.000 $ bir fiyat ulaşabileceğini iddia etti.

“Gelecek 10 yılda düşünüyoruz ki, bu yeni nesil binyıllar, güveni altın yerine koymak için güven görecekler. Yani, Bitcoin aslında bir başka nesil için dijital altındır. “

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Güney Afrika’da Kripto Devrimine Destek

Kripto para birimleri, son birkaç yıldır dünyayı fırtınayla sarmış durumda ve bu, Rusya  ve Çin gibi  ticarete yasak getiren daha büyük ülkelere yol açmıştır . Bu süper...

Kapat