Afrika’ya Blockchain Yatırımları Artıyor

En iyi dijital para biriminin fiyatı, başta Afrika olmak üzere birçok ülkenin çok üstünde. Örneğin Nijerya’da bir Bitcoin , şimdi N3 milyonun üzerinde bir değer taşıyor. Yaklaşık 200 milyon insanın yarısının günde N800’den (yaklaşık 2 $) daha az yaşadığı bir ülkede çok uzakta .

UNDP, Nijerya’nın nüfusunun% 50.9’unu çok boyutlu fakir olarak belirledi . Nüfusun% 18,4’ü buna benzer olarak kabul edilmektedir. Nijerya’nın şu andaki asgari ücreti ayda 18.000 Nr (yaklaşık 60 $) civarındadır .

Nijerya’daki bu rakamlar diğer birçok Afrika ülkesinin gerçekliğini yansıtmaktadır. Gana son zamanlarda 8.80 cedis’den 9.68 cedis (yaklaşık 2.20 $) yeni günlük asgari ücreti uygulamaya koydu . Kenya’da asgari ücret Kshs 10.955’den Kshs 12.926’ya (yaklaşık 125 $) yükseltildi.

Saat başı asgari ücretin £ 6.50 (yaklaşık $ 8.50) olduğu Birleşik Krallık’la karşılaştırıldığında, birçok Afrikalığın tamamı bir Bitcoin kazanamayacağı açıktır. Para biriminin yükselen fiyatı, yeni insanları treninde atlamaya teşvik edebilir. Yine de, artan kripto ekosistemine katılma isteği birçok Afrikalı arasında artıyor.

ICO’ların itirazı

Bazıları şimdi Afrikalıları benzersiz bir fırsattan yararlanan Başlangıç ​​Paraları Tekliflerine bakıyor . Crowdfunding modeli artan sayıda dolandırıcılık nedeniyle dikkatli olmasına rağmen, faydaları birçok Afrikalı için olumsuz yönlerden daha fazla görünüyor. Temel olarak, ICO’lar Afrikalıların, Bitcoin’den çok daha ucuz olan küresel itirazlı projelere başlamasına ve yatırım yapmalarına olanak tanır. Buna ek olarak, ICO’lar Afrikalıların, kripto liderliğindeki finansal bir evrim sürecinde alaka düzeylerini sağlamasına yardımcı olmaktadır.

Kurumlar konuşuyor

Cryptogene’nin kurucusu Beşir Aminu , şunları yazıyor:

“ICO’lar, özellikle geleneksel fonlara erişimin son derece zayıf olduğu Afrika’dakilerde, yeni kurulan şirketlerin başarısı için çok önemli” diyor ICO’lar, yeni kurulan şirketlere ürünlerini gerçekleştirmek ve uygulamak için gereken başlangıç ​​noktalarını belirledi. “

Aminu ICO’ların Nijerya’da nispeten bilinmediğine ve dolandırıcılık şemaları ile karıştırıldığına inanıyor. Bankalarda finansman sağlamak neredeyse imkansız olduğu için ICO’suz bir Blockchain girişimini başlatmanın zor olacağına dikkat çekti.

Potentiam’ın kurucularından olan Marcus Adetola da benzer bir görüşe sahiptir. ICO yönteminin, bağış toplama amaçlı daha kullanıcı dostu ve kolay bir halk katılım mekanizması sunduğına inanıyor. Bununla birlikte, bilinç hala bebeklik döneminde olan yeni bir küresel fenomen olarak Adetola, insanların ICO’ların işlev ve amacını anlamaları için daha fazla zamana ihtiyaç duyduğunu belirtiyor:

“Öyleyse, insanlar için ICO’ları eğitmek ve bu yöntemi özellikle Afrika’da olmak üzere, özellikle Afrika’da olmak üzere, fon toplamak için nasıl kullanabilecekleri tavsiyesi verilecek.”

Kazablanka’daki Sandfox Stüdyosu kurucularından Mounir Belaid , ICO’ların Fas’ta kazanmış oldukları ilgi nedeniyle teşvik edildi. Yerel projeler için bu tür bağış toplama yöntemlerini kolaylaştırdı. Belaid, bazı düzenlemelere bağlı olmakla birlikte, kıtadaki yenilikçi projeleri teşvik etmek için en çok ihtiyaç duyulan toplama yöntemidir.

ICO’ların, yerel toplulukları iyileştirmek için Afrika’ya küresel yatırımcıları çekmek için yardımcı oldukları için Blockchain tabanlı projelerin mümkün olan en iyi teşvikçisi olduğunu açıkladı. Başarılı olan ICO’ların, hükümetlerin Blockchain teknolojisine dikkat etmelerine yardımcı olacağını ve daha fazla Afrikalıyı yerel problemleri çözmek için bu alanda yenilik yapmaya motive edeceklerini de sözlerine ekledi.

Belaid diyor ki:

“ICO’lar projelerimizi daha hızlı gerçekleştirmemize yardım edecek, ancak bir ICO olsun veya olmasın, onları farkedeceğiz, daha fazla zaman alabilir” dedi.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Beyaz Saray Ekibi:Kripto Paraları İnceliyor..

Beyaz Saray basın sekreteri Sarah Sanders bir basın brifing toplantısında bit eşinin ve diğer kripto para birimlerinin "ekibimiz tarafından izlenmekte olan bir...

Kapat