CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Başlayacak

İlk önce ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından yapılan açıklamada, düzenleyici üç şirketin, teklifler için bir standart oluşturması için ajansla birlikte çalıştıktan sonra kendinden sertifikalı bir ilk liste yapacağını söyledi.

CME web sitesinden, açıklamaları ertelemeden önce 11 Aralık’ta piyasaya sürdüğünü belirttiği birkaç hafta sonra ve CBOE tarafından bildirildikten birkaç ay sonra, bir vadeli işlem ürünü çıkarmaya çalışacaklarını açıkladı.

Hem CME hem de CBOE, varlıkların depolanmasını gerektirmeyecek çeşitli referans oranlara maruz kalan yatırımcıları bulacak nakit sözleşmeler sunacak. CME, ortak Kripto Tesisleri ile oluşturulan özelleştirilmiş bir referans oranı kullanırken, CBOE, New York merkezli şifre bozulma ikonu İkizler’deki verileri kullanmayı planlıyor.

Cantor Fitzgerald’ın yan kuruluşu olan Cantor Exchange, bu tarihten itibaren bitkisel ikili seçenekler sunacak.

Bununla birlikte, CFTC Komiseri J. Christopher Giancarlo, bitkisel ticaret için ana nakit piyasalarını denetleme “sınırlı kanuni kabiliyetine” dikkat çekerek, ürünlerin tamamen kontrol edildiği uyarısında bulundu.

Düzenleyici ayrıca, finansal ürünlerin gelişmekte olan pazarını yakından izleyeceğini belirtti.

Uyarılara rağmen, ürünler listeleyen yayınlar, piyasaya sürülmeleri konusunda iyimserlik ifade ettiler.

 

 

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Bitcoin Fiyat Analizi ,Bitcoin haber , Bitcoin ne kadar ,Bitcoin nedir ,Bitcoin
Afrika’ya Blockchain Yatırımları Artıyor

En iyi dijital para biriminin fiyatı, başta Afrika olmak üzere birçok ülkenin çok üstünde. Örneğin Nijerya'da bir Bitcoin , şimdi N3 milyonun üzerinde bir...

Kapat