Mısır Maliye Başsavcısı Bitcoin’in Uluslararası Yönetişimi İçin Çağrıda Bulundu

Terör gruplarını finanse etmek için bir araç düşünüldüğünde Dijital para Bitcoin ile uğraşan mücadele için uluslararası bir mevzuat hazırlanması çağrısı” 30 Kasım, Mali İşler, danışmanı Mohamed Fouda .

Mısır için Mali İşlerden Sorumlu Birinci Başsavcı, savcılara, kanıtlar ışığında belaya seslenmek için uluslararası mevzuata nasıl ihtiyaç duyulduğunu açıkladı ve terörle mücadele için kullanıldığını ileri sürdü. Ülke, Savcı’nın suikaste kurban gittiğinde sadece iki yıl önce sarsıldı. Daha yakın bir tarihte bu oyuncunun halefi de hedef alındı, ancak geçen yıl hayata dair bir girişimden kaçtı.   

Afrika Savcıları Birliği’nin 12. Toplantısı, Sada Elbalad’ın Mohamed Emad’e göre “Afrika Suçları Suçladı” başlıklı bu yıl Kahire’de toplandı . “Angola Başsavcısı ve Moritanya Başsavcısı da dahil olmak üzere, konferansa bir grup Afrika Başsavcısı katıldı.”

Ayrıca, “toplantı, diğer dünya ülkelerindeki genel savunma organları ve özellikle komşu Afrika ülkeleri arasındaki adli işbirliğinin önemi konusunda Mısır Başsavcının inancından kaynaklanmaktadır” diye açıklıyor Emad.

Bay Fouda, “Sınır Ötesi Suçlarla Savaşmakla Mücadele Edilirken: Özel Bir Sektöre ve Kara Para Aklama Suçlarıyla İlgili Savcılıkta Farklılık” temasıyla iki hafta toplantısında sözlerini dile getirdi.Mısır’ın mali AG “zor bu transferlere izlemek için yapım onun kaynaklardan veya bununla başa organları hakkında herhangi bir bilgi vermeden farklı web siteleri aracılığıyla Bitcoin ticaretinin artması ışık tutacak,”

Eninde sonunda terör ve bit yankı bağlantısı bulanık, ancak Mısır’ın kanun uygulama organı son yıllarda çok zorlanıyor. Ülkedeki mevcut üst düzey savcı, Zakaria Abdel Aziz, geçen sene bir suikast girişiminin hedefi oldu . Aziz kendisi, öncülü Hişam Muhammed Zaki Barakat’ın 2015 yazında araba bombalaması yapılarak suikaste kurban gitti.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Başlayacak

İlk önce ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından yapılan açıklamada, düzenleyici üç şirketin, teklifler için bir standart oluşturması için...

Kapat