“Big Four” Muhasebe Firması PwC, Bitcoin Ödemesi Kabul Ediyor

Hong Kong’un denetim ve muhasebe firması PricewaterhouseCoopers (PwC) ofisi , profesyonel hizmetlerine yönelik ödemeler için Bitcoin’i kabul etmeye başladı . Şirket, kabul ettiği ilk Bitcoin ödemelerinin, dijital para birimlerinde ve Blockchain teknolojisinde yer alan yerel şirketlerden yapıldığını kaydetti.

PwC Asya-Pasifik başkanı Raymund Chao’ya göre, Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etme kararı, yeni teknolojileri benimseme hareketlerini yansıtıyor . Chao da notlar:

“Bu, Bitcoin ve diğer kurulan kripto para birimlerinin artık daha geniş kabul gören yerleşim biçimlerine dönüştüğünün bir göstergesidir.”

Bitcoin’in olağanüstü performansı

PwC’nin Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etme kararı, önde gelen şifreleme piyasasının finansal piyasalarda benzeri görülmemiş bir yükseliş kaydettiği bir zamana denk gelmişti. En popüler sanal para birimi kısa tarihçesinde ilk kez 11.000 $ fiyat ihlal etti. Bu olağanüstü performans, Bitcoin’in gerçek bir değer deposu olup olmadığını ve işlemlerde veya sadece bir gün ticaret yapan oyuncağın kullanılabileceğini gösteren soruların ortaya çıkmasına neden oldu.

PwC’nin kripto para birimleri hakkındaki daha önceki çalışmaları

PwC, çoğu zaman, yeni teknolojilerin erken evlat edinicisi olmuştur. Şirket vardır uğraşmıştır.faaliyetlerini arasında 2014. rolünü destekleyen ifadelerin verilmesi de bulunuyor beri dijital para ve Blockchain teknolojisi Bitcoin çeşitli sektörlerde yenilikleri ilerleyen yanı sıra sanal para üzerinde kendi araştırma içinde.

Şirket tarafından başlatılan araştırma girişimlerinden biri, toptan sigorta sektöründe Blockchain’in olası uygulamasını incelemek için bir projedir. Proje, Z / Yen thinktank’ın Long Finance girişimi ile birlikte geliştirildi. PwC, müşterilerine yeni teknolojiler hakkında tavsiyelerde bulunmak için kendi danışmanlık hizmetlerini de kurdu.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Bitcoin Dünyada’ki En Büyük 6. Para Birimi

Uluslararası Ödemeler Bankası'na göre , Bitcoin şu anda beş süper güçün arkasında dünyadaki en çok kullanılan altı para biriminden biri oldu.Pound ,  Ruble ve  Won'un üzerine çıktı . Rakam, Bitcoin'in değerinin her biri...

Kapat