Bitcoin Dünyada’ki En Büyük 6. Para Birimi

Uluslararası Ödemeler Bankası’na göre , Bitcoin şu anda beş süper güçün arkasında dünyadaki en çok kullanılan altı para biriminden biri oldu.Pound ,  Ruble ve  Won’un üzerine çıktı . Rakam, Bitcoin’in değerinin her biri 10.765 dolar olduğunu ve bu da dolaşımdaki tüm Bitcoins’lerin toplam değeri 180 milyar olacak anlamına geliyor.

Rakam önemli olmakla birlikte, Bitcoin 15.000 dolara çıkarsa, bir sonraki en yüksek dolaşımdaki para birimi olan Rupi’yi geçecektir. Bitcoin’i geride bırakan diğer dört para birimi Yen, Yuan, Euro ve Dolar’dır ve bunların hepsi dolaşımda dramatik derecede yüksek para birimi seviyelerine sahiptir (örneğin Doları 1.4 tlondur).

Dışarıda kalmamak

Ethereum 17’de, Bitcoin Cash 20’de kaldı. Diğer kripto para birimleri de süreci takip ediyor. Dalgalanma top 20’nin hemen dışına düşüyor. Bununla birlikte hem BCH hem de XRP hem toplam dolaşım için hem Krona hem de Rand’ın üzerinde.

Elbette bu rakamlar çarpıktır, çünkü dolaşımdaki notaların değeri, bir para biriminin toplam değerini yansıtmamaktadır. Bununla birlikte, rakamlar döviz etkileşimleri açısından Bitcoin’in önemli gücünü ortaya koyuyor.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Mısır Maliye Başsavcısı Bitcoin’in Uluslararası Yönetişimi İçin Çağrıda Bulundu

Terör gruplarını finanse etmek için bir araç düşünüldüğünde Dijital para Bitcoin ile uğraşan mücadele için uluslararası bir mevzuat hazırlanması çağrısı”...

Kapat