Bitcoin Madenciliğinin Çoğu Afrika Ülkelerinde Gerçekleşiyor

Madencilik Bitcoin’in can damarıdır, ancak herhangi bir sanayi gibi, değerli sanal para biriminin kilidini açmak için güç tüketir.

Dünyada büyük miktarda madencilik faaliyeti var ve önümüzdeki birkaç yıl içinde Bit-pass ve diğer kripto para birimleri ana hatlarıyla kabul görmeye devam ediyor.

Bitcoin madenciliği kârlı bir işlemdir. 11.000 doları aşan fiyatla, yapılacak çok para var. Herhangi bir fabrikada olduğu gibi, madencilik kuleleri elektriği de kullanır. Bir sürü elektrik var.

İngiltere merkezli Power Compare şirketine göre, Bitcoin fiyatındaki artış enerji arzındaki talebi doğrudan etkiledi.

Gerekçe Digiconomist , Bitcoin ve Bitcoin Cash tahmini yıllık elektrik tüketimi kombinasyonu 31 terawatlık-saate yükseldi. Ayrıca, Bitcoin madenciliğinin yılda 9,7 milyar dolar ürettiğini tahmin ediyorlar.

Bu bulguları yönlendiren en yeni veriyi sağlayan kendi Bitcoin Enerji Tüketim Endeksini geliştirdiler.

Anahtar Ağ İstatistikleri

Bitcoin ve Bitcoin Cash madenciliği, küresel enerji tüketiminin% 0,13’ünü kullanıyor , bu da, kombine madencilik faaliyetini dünyanın en yüksek 61 tüketici olarak değerlendiriyor.

İlginçtir, fakat şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Kasım ayında Bitcoin madenciliğinin güç tüketimi neredeyse yüzde 30 oranında arttı , şüphesiz büyük boğalarla bağlantılı .

Madencilikten kaynaklanan elektrik talebinin devam etmesi halinde, madencilik, dünyanın 2020 yılına kadar tüm elektrik ihtiyacını karşılayacak.

Bitcoin madenciliği, aşağıda gösterilen Power Compare’in gösterdiği gibi, çoğu Afrika ülkesinden daha fazla güç kullanıyor.

Bitcoin haritası

 

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Güney Kore Bitcoin Borsalarında Düzenleme Planlıyor

Güney Koreli hükümetin şifreleme ticareti konusundaki ihtimalleri hakkında doğrulanmamış söylentiler , son birkaç gün içinde çevrimiçi Bitcoin topluluklarında dolaşıma girdi. Şu anda Güney...

Kapat