Güney Kore Bitcoin Borsalarında Düzenleme Planlıyor

Güney Koreli hükümetin şifreleme ticareti konusundaki ihtimalleri hakkında doğrulanmamış söylentiler , son birkaç gün içinde çevrimiçi Bitcoin topluluklarında dolaşıma girdi.

Şu anda Güney Koreli hükümet, yerel Bitcoin endüstrisinin büyümesi konusunda son derece iyimser bir tutum sergiliyor ve yakın zamanda Bitcoin borsaları ve komisyonculukları için ülke çapında düzenleyici bir çerçeve başlatma planlarını açıkladı.

Güney Kore, yasak değil, Bitcoin pazarını düzenlemek istiyor

Cointelegraph’ın  bildirdiğine göre , Güney Kore Başbakan Yardımcısı ve Strateji ve Finans Bakanı Kim Dong-yeon, hükümetin yerel kripto paylaşımı ve Bitcoin yatırımcılarına tüketici koruması sağlama yöntemleri hakkında aktif olarak araştırma yaptığını ve müşterilerini (KYC) ve Anti -Money Aklama (AML) politikaları ve müşteri varlıklarını koruma.

Güney Kore hükümeti Bitcoin pazarının herhangi bir yönünü veya alanını çökertmeyi düşünmemektedir, çünkü pratik olmayan politikaların uygulanması, yatırımcıların ve fonlarının, alışılagelmiş olmayan tezgah üstü (OTC) piyasalara götürülmesine neden olabilir. hükümetin gözetim altına alması daha da zor.

Dolayısıyla, çevrimiçi Bitcoin topluluklarında dolaşan söylentilerin hiçbiri doğru değil ve Güney Kore hükümetinin Bitcoin ticareti konusunda baskı yapacağına dair forumlar var. Geçtiğimiz hafta, Güney Kore’nin finans ve strateji bakanlığı, kriptolitik değişim alışverişi için çeşitli düzenlemelerin hazırlanması sürecine başladığını ortaya koydu.

Hükümetin uygulayabileceği birçok politika, ticaret hacminin merkezileştirilmesini birkaç borsaya engellemektir. Raporlama sırasında, Bithumb, Türkiye’nin en büyük borsa KOSDAQ’tan daha günlük esnaf işlemekle birlikte, Güney Koreli Bitcoin döviz piyasasının% 90’ından fazlasını oluşturuyor. Bithumb, Korbit ve Coinone.

“Güney Kore finans ve strateji bakanlığı Bitcoin ticareti ile ilgili vergilendirme politikaları hazırladı. Ancak, Bitcoin vergileri etrafındaki düzenleyici çerçeveler, vergi yasasında yapılacak 2018 değişiklikinde uygulanmayacak, ” dedi. Güney Koreli Başbakan Yardımcısı Kim Dong-yeon.

Güney Kore, daha büyük bir Bitcoin pazarına dönüşebilir

Güney Kore geleneksel finans piyasasındaki önde gelen finans kuruluşlarından bazıları halihazırda Bitcoin’i benimsemeye ve entegre etmeye hazırlanıyor. En dikkat çeken nokta, ülkenin ikinci büyük ticari bankası olan Shinhan, bir Bitcoin cüzdan ve kasası servisini geliştirdi ve test etti.

Bir Shinhan sözcüsü, bankanın Güney Koreli Bitcoin exchange’lerinin müşterilerinin fonlarını saklayabileceği, güvenli ve sigortalı bir platform sağlamayı planladığını açıkladı. Ancak, Güney Kore’nin en büyük kripto döviz alışverişi olan Bithumb, bu yıl iki kez saldırıya uğradı.

Şu anda, cryptocurrency pazar veri sağlayıcısı CryptoCompare’e göre, Güney Kore Bitcoin döviz piyasası, küresel Bitcoin pazar payının yaklaşık yüzde yedi’ini oluşturuyor. Büyük finansal kuruluşlar Bitcoin pazarına girdikçe, uzun süredir giderek artan sayıda genel tüketiciler ve yatırımcılar Bitcoin’e yatırım yapacak.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Büyük Britanya Hükümeti Resmi Arşivi İçin Blockchain'i Kullanacak
Blockchain Devriminin Etkileri Nelerdir ?

Blockchain Devriminin Etkileri Internet, hayatlarımızı nasıl yaşadığımız yolunda devrim yarattı. Bilmemiz gereken her şey sadece bir düğmeye dokunmak veya bir fare...

Kapat