Turnbull Hükümeti, Blockchain Teknolojisine Yatırım Yapıyor

Başbakan Malcolm Turnbull’un hükümeti aracılığıyla Avustralya, blok zincir yoluyla yeni olasılıklar keşfetmeye kararlı olduklarını gösterdi.

Ülke, 8,6 milyon dolarlık yatırım yapmış ve bunun 2,6 milyon doları federal hibelerden blok zincir teknolojisine türetilmiştir. Cuma günü, Şehirler ve Dijital Dönüşüm Yardımcısı Angus Taylor, bu hibe kısmen Power Ledger tarafından yönetilen ve sanal para birimi alış verişinde kendini gösteren ilk Avustralya şirketi olan bir girişim üzerine ödül verdi. Girişim ayrıca Curtin Üniversitesi, Murdoch Üniversitesi CSIRO ve sekiz diğer kuruluşu da içeriyor.

Açıklamayı takiben, Power Ledger’in simgesi fiyatı 0,46 dolardan 0,79 dolara yükseldi. Bu, devletin ilgi ve yatırımıyla kripto paranın meşrulaştırılmasında ne kadar güç olduğunu gösterir.

Ethereum blok zincir ağına dayanan Perth merkezli enerji şirketi, ICO lansmanı sırasında 18.9 milyon $ kazandı. 22 günü nd jeton 63 milyon $ değerinde üzerinde Kasım, değiş tokuş edilmişti.

Blockchain teknolojisi kullanarak, Power Ledger başlangıçta Fremantle’de bir dijital emisyon ticareti planı geliştirmeyi ve gelecekteki diğer alanların genişletilmesini hedeflemektedir.

Platform ev enerji tüketimini ve üretimini izleyecek ve ortaya çıkan verilere dayanarak, komşulara aşırı enerjiyi otomatik olarak ticaret imkânı verecektir.

Taylor, “Daima dağınık enerji üretiminin muazzam potansiyeline inanmıştım” dedi.

“Sadece emisyon azaltımı değil aynı zamanda sistemin büyük masraflarını alıp kıtlıkları çözmenin bir yoludur.”

Taylor, büyük yatırımın ülkenin Dijital Dönüşüm Gündemi’nin bir parçası olduğunu söylemeye devam etti. Ayrıca, blok zincir ve kripto endüstrisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bol bol fırsat olduğunu da ekledi.

“Teknoloji ile kaçınılmaz olarak risk var, ancak federal hükümetin Dijital Dönüşüm Ajansı ve CSIRO’nun Veri 61’i bunun için uygulamalar arıyor” diye ekledi.

Taylor, “Yarım düzineden fazla şirketle kendim başladım, elinden geldiğince para kazanıyorsun ve eğer küçük bir şirketin kendisine bir müşteri olmasıyla büyümesine yardımcı olabilseydik, bunun da bir etkisi olabilir en güçlü yolu” dedi Taylor.

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu, potansiyel yatırımcıları ICO’ların kendilerine çok fazla koruma sağlamadığını söyledi.

Kripto endüstrisindeki güvenlik endişeleri, sanal para birimi olan 41 milyon dolar değerinde Tether’in saldırıya uğradığı haber akla geldiğinde ön plana çıktı.

Comments (3)

  1. JerrodJuicy Ara 05, 2017
  2. Stefan Ara 05, 2017
  3. buy pbn backlinks Ara 05, 2017

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Bitcoin Madenciliğinin Çoğu Afrika Ülkelerinde Gerçekleşiyor

Madencilik Bitcoin'in can damarıdır, ancak herhangi bir sanayi gibi, değerli sanal para biriminin kilidini açmak için güç tüketir. Dünyada büyük...

Kapat