CommBank, Blockchain’de Tahvil Sunmayı Planlıyor

Avustralya Commonwealth Bankası, muhtemelen önümüzdeki yıl mümkün olduğu kadar bir blockchain  sistemi üzerinden tahvil çıkarmak için bir plan hazırladıklarını açıkladı.

CommBank’ın blok zincirinin başı olan Sophie Gilder, ZDNet’in raporuna göre, isim verilmemiş bir büyük dünya ihraatcısının işbirliğiyle blok zincir tabanlı bir sistem üzerinden tahvilin devredileceğini ve ödeneceğini belirtti .

GMIC Sydney toplantısında Salı günü yapılan yorumlarda Gilder, bankanın dört yıldan uzun bir süredir blok zinciri kullanım durumlarını araştırdığını ve 25 farklı  ticaret konularına hitap etmeyi amaçlayan denemelerini tamamladığını söyledi.

Gilder şunları söyledi:

“Yaptığımız platformun bunu daha verimli hale getireceğini düşünüyoruz.”

CoinDesk tarafından bildirildiği üzere bu yılın başlarında CommBank, devlet tahvillerinin satışı için blok gövdeli bir sistem geliştirdiğini açıkladı. Konsept, Avustralya eyaletinin merkezi finansman yetkilisi olan Queensland Corporation tarafından test edildi.

Diğer kurumlar da tahvil ihracı için blokchain teknolojisini benimsemek için harekete geçiyorlar .

Rusya’nın Ulusal Menkul Kıymetler Borsası, bu Ekim ayında, ilk blokunu kullanarak ilk tahvilini çıkardığını açıkladı. Rus telekomünikasyon devi Mega Fon’daki hisseler için 10 milyon dolarlık bir tahvil niteliğindeki  akıllı sözleşmeleri ve açık kaynaklı Hyperlagger Fabric blockchain’i kullandı.

Ve 2016 yılının sonlarında Fransız bankası BNP , “mini-bond” olarak bilinen araçların dağıtımında kullanılmak üzere teknolojiyi keşfedildiğini de açıkladı .

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Rekor Abidesi Bitcoin,Şimdi 13.000 $

Bitcoin fiyatındaki sürekli yükseliş artık coin camiasını pek de şaşırtmasa da çok hızlı bir şekilde yükselmeye devam etti. Bitcoin’in fiyatı aynı...

Kapat