NiceHash CEO’su, 78 milyon dolar değerinde Bitcoin Hırsızlığını Doğruladı

78 milyon dolar değerinde 4.700 BTC’nin kaybına neden olduğunu doğruladı.

Facebook’ta canlı olarak yayınlanan bir video güncellemesinde CEO ve kurucular Marko Kobal, dün 2014 yılında kurulan şirketin  hırsızlığa maruz kaldığı yönündeki çarpıcı duyurusuna bir güncelleme sundu . Haber, boşalan cüzdanların yanı sıra hizmetin web sitesi için uzun bir kesinti süresine ilişkin artan raporları takip etti.

Kobal’a göre, saldırı, bir çalışanın bilgisayarının ele geçirilmesinden sonra 6 Aralık erken saatlerde başladı. Ekibin kolluk kuvveti ile çalıştığını söyleyen Kobal, bunun nasıl olduğunu belirlemek için “hala adli analizi yapıyoruz” dedi.

Birkaç saat boyunca Kebal, hırsızlığın arkasında yatanların sistemlerine girdiğini ve saat 03.33’te CET’in şirket hesaplarından fon sifrelemeye başladığını söyledi. Dün bildirildiğine göre, kullanıcılar tarafından dolaştırılan bir cüzdan adresi, CoinDesk’in Bitcoin Fiyat Endeksine ( BPI ) göre yaklaşık 78.3 milyon ABD doları tutarında yaklaşık BTC 4.736.42 BTC tuttu .

Basın saatinden itibaren, fonlar söz konusu adresde hâlâ tutuluyor .

Kobal, saldırının “inanılmaz derecede eşgüdümlü ve son derece karmaşık bir saldırı” olarak görünmesine rağmen ek ayrıntılar sağlayamadığını söylemeye devam etti. O, şirketin gelecekte muhtemel iyileştirme yöntemlerine ilişkin ek ayrıntılar yayınlayacağını söyledi.

Kobal, “Şu anda elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, ancak bunun zaman alacağını” söyledi.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Btcturk’den Önemli Açıklama

Türkiyenin ilk bitcoin borsası olan Btcturk den merak edilen konu hakkında açıklama geldi. Değerli Kullanıcılarımız, 24 Ekim 2017 tarihinde sitemiz...

Kapat