Yahoo Ortak Kurucusu Jerry Yang, Bitcoinin Para Birimi Olucağına İnanıyor

Yahoo ortak kurucusu, dijital para birimlerinin, gelecekte toplumda önemli bir rol oynayacağına inanıyor; ancak “bitcoinin henüz hazır olmadığını belirtti.

Yahoo’nun kurucu ortağı Jerry Yang, Çin’deki Fortune Global Forum’un oturum aralarında konuşarak “internetin ilk günlerinden” itibaren bitcoin’in oynaklığını ve teknoloji stoklarına paralellik gösterdi. Yeniden canlandırıcı olarak, erken İnternet öncüsü, bit eşofarması fiyatının günümüzde 15.000 $ ‘lık yeni bir en yüksek değere ulaştığı bir zamanda değerinin anlatımından ziyade, bir döviz cinsinden bitdoğan hakkında konuşmayı tercih etti.

CNBC , “Dijital para birimi olan bitcoin henüz yok” dedi . “İnsanlar bunu işlem yapmak için kullanmıyor. İnsanlar bunu yatırım yapılabilir bir varlık olarak kullanıyor. ”

Özellikle, ekledi:

Ben şahsen dijital para biriminin toplumumuzda rol oynayabileceğine inanıyorum. Özellikle sadece işlem yapmanın ön tarafı değil, aynı zamanda çok daha verimli bir sistem ve çok daha doğrulanabilir bir sistem yaratmanın arka planında.

Yang’ın bitcoin gibi dijital para birimleri ile ilgili sözleri, Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak tarafından sunulan ve bit eşinin dolar karşısında ” daha hakiki ve gerçek ” ve altın değerin bir mağazası olarak üstün olduğu kriptocurrency olarak görülenle aynı tonda .

“Ancak şu an için,” [bitcoin], işlem para birimi olarak kullanmaktan ziyade, yatırım yapmanın ve dönüş elde etmenin yalvarışı tarafından daha fazla yönlendirildiğini “ekledi Yang.

Bitcoin hakkındaki teknologların görüşleri, son zamanlarda bitcoin’i ‘ dolandırıcılık ‘ olarak nitelendiren JP Morgan şefi Jamie Dimon’ınkine karşıt bir şekilde zıtlık içindedir . Dimon, bitkinli kuşkucusu olan Dimon, bitcoin’in 300 doların altında ticaret yaptığı bir dönemde, 2015 yılında bitoine “değmedi” dedi. Dün, bitcoin’in yükselen fiyatı , JPMorgan’ın 360 milyar doları önündeki kripto piyasası pazarının tamamı üzerinde etkili oldu .

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
NiceHash CEO’su, 78 milyon dolar değerinde Bitcoin Hırsızlığını Doğruladı

78 milyon dolar değerinde 4.700 BTC'nin kaybına neden olduğunu doğruladı. Facebook'ta canlı olarak yayınlanan bir video güncellemesinde CEO ve kurucular Marko Kobal, dün 2014 yılında...

Kapat