Ana Akım Kabulü Arttığından, Bitcoin Artık Durdurulamaz

Bitcoin’in değerindeki son artış, endüstrinin farklı bölgelerinden çeşitli reaksiyonlar başlatmıştır. Kriptolanabilirlik sahipleri yatırımlarından elde edilen olağanüstü kârla heyecanlanırken, bazı tüccarlar yüksek oynaklıklarından dolayı Bitcoin’i kabul etmek konusunda daha isteksiz hale geliyor .

Bitcoin’in fiyatı  arttıkça hem meraklıları hem de düzenleyiciler tarafından kriptokraside daha çok dikkat edildi. Tabii ki, iki taraf da görüşleri bakımından çoğu zaman ayrı.

Hâlâ seyredilecek çok şey

Almora.io’nun Eş Kurucusu ve CBO’su Varun Satyam, gelişmekte olan ülkelerde benimsenmenin nasıl yürüteceğine daha fazla önem verilmesi gerektiğini düşünüyor . Satyam, Bitcoin’in artık durdurulamayacağı çizgiyi aştığını düşünüyor ve geriye kalan tek şey ileride nasıl ilerlediğini görmek.

Satyam  şunları söylemektedir:

“Gelişmekte olan ülkelerde Bitcoin ve şifreleme uyumunun nasıl olacağını görmek ilginç. Devasa bir ekonomik karışıklık gelecek. Blockchain kesinlikle internetin en iyi şekilde yeniden yazıldığı, daha güvenli, özelleştirilmiş yerel olmayan sistemleri getirecek. Bitcoin o kadar büyüdü ki şu an durdurulamıyor ve uluslar buna nasıl tepki vereceğini, tavrın tamamen belirsiz olacağını ve koşullara göre dinamik olarak değişeceğini “söyledi.

ORCA İttifakı, AB40 ile birlikte  7 Haziran 2017’de Perşembe günü, genç Avrupalı ​​Parlamento Üyesi ağı “Avrupa kriptokraside yeni patlamaya nasıl tepki verecek?” Başlıklı bir yuvarlak masa toplantısı düzenledi. Etkinliğe Sarah Compani, Hukuk Danışmanı, Bitfinex; Kurucunun Ortak Kurucusu ve CTO’su Craig Sellars, Hukuki Uzman Jorn Erbguth, ORCA İttifak’ın kurucusu Natan Avidan, Augur Kurucusu Jeremy Gardner ve çeşitli parlamenterler: Yuvarlak masa toplantısı Avrupa Parlamentosu binasında gerçekleşti .

Natan Avidan, Cointelegraph’a hem Bitcoin hem de şifreli para birimleri üzerinde birleşik bir dünya görüşünün bulunmaması nedeniyle böyle bir olayın gerekliliğini bildirdi. Avidan, Avrupa Birliği gibi en yenilikçi ve açık görüşlü toplumların bile bu konuyla ilgili tek bir yasal çerçeveyi henüz yayınlamadığını belirtiyor. Dedi ki:

“Bir organizasyon olarak düzenleyicilerin küresel topluluğundan koordine edilmiş ve liberal bir yaklaşım görmek istiyoruz.”

Avidan’a göre, yakın gelecekte evlat edinmenin patlamasını beklememizin üç temel nedeni şunlar:

  • Son kullanıcılar arasında artmakta olan Bitcoin işlemleri

  • Blockchain teknolojisinin büyüyen ölçeklenebilirliği

  • Bitcoin ve diğer dijital para birimlerini kabul eden satış noktası (POS) sistemlerinin sayısını önemli ölçüde artırarak mevcut finansal sistemin bozulması

Bitcoin kalmaya başladı

Olay sırasında, Avrupa Parlamentosu üyeleri, Parlamento Üyesi Sorin Moisa üyelerinden biri, kripto para birimlerinin burada kalmak olduğuna olan inancına dikkat çekti. Ancak, “sahtekarların nasıl ortadan kaldırılacağı” konusunda endişeli. Moisa şunları söyledi:

“Kara Para Aklamayı Önleme Direktifinin revizyonu, ICO’ların nasıl düzenleneceğini bulmak için düşünülürken, temizleme sürecini başlatmaya da yardımcı olacaktır. ICO’ların AB güvenlikle ilgili çerçevelerine saygı göstermeleri ve sisteme doğru tanımlamalar getirilmesinin gerektiği, örneğin bir belirteç bir işaretçi, bir hizmet şirketi, bir emtia veya bir güvenlik olduğunda açık olması gerekir. “

Moisa’nın görüşlerini paylaşan bir diğer milletvekili de UEP Eva Kali’dir. Kali, kripto para birimlerinin aracılıkların daha az alakalı hale gelmesiyle merkezsizleşmeye neden olacağını belirtiyor. Bununla birlikte, karar vericilerin ve düzenleyicilerin geliştiricileri ve pazarı gerekli testleri yapmasını beklemeleri gerektiğini düşünüyor.

Dört gözle beklemek

Netcoins CEO’su Michael Vogel Cointelegraph’a, gerçek Bitcoin ve Blockchain uzmanlarının arasında çok az olduğu gerçeğinden dolayı Bitcoin hakkında yanlış bilgilendirilmiş birçok görüş olduğunu söylüyor.

Vogel’e göre, dünya çapında bu teknolojilere karşı iki reaksiyonun bir birleşimini görüyoruz: diz çöküşü negatif reaksiyonlar, aynı zamanda teknoloji hakkında bilgi edinmek için sabır ve isteklilik. Çin’in dijital para birimiyle aşk-nefret ilişkisi muhtemelen izlemesi en ilginç şey.

Vogel, Bitcoin’in son toplantısının kesin olarak başları çevirdiğini ve insanları para birimi ve olasılıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek için daha meraklı kıldığını belirtti:

“Bence Bitcoin’in bir sonraki safhası aslında onu kullanan insanlar. Her zaman insanlara Bitcoin’i gerçekten kullandıktan sonra anlamak daha kolaydır ve bir kere Bitcoin’i kullandıklarında çoğu kişi eskiden düşündükleri gibi gizemli veya kafa karıştırıcı olmadığını anlamış olur. Önümüzdeki yıllar boyunca bilgi ve farkındalık, Bitcoin’in 2017’de gördüğü olumlu momentumu toplamaya devam edecek. “

Bitkinin ve şifreli para birimleri endüstrideki birçok kişinin beklentilerinin ötesinde önemli ölçüde büyüdü. 2018 yaklaşırken , beklentiler yüksektir. Pek çok kimse hükümetlerin ve düzenleyicilerin dijital para birimine nasıl tepki gösterdiğini izleyecek. Ortaya çıkmaya başlayan düzenlemeler ve yasal çerçeveler, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ana akım benimsenmesini ve uygulanmasını sağlayacaktır.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
APMEX, Bitcoin’i Kabul Etti

APMEX tarafından yapılan bir açıklamaya göre, şimdi dijital altın ile gerçek altın satın almak mümkün  . Göreve göre şirket, BitPay ticaret hizmetleri ile entegre oldu ve şimdi dijital para birimleri alabiliyor; alıcıların% 4'lük indirim genellikle...

Kapat