Bulgar Üniversitesinde Bitcoin Bursu

Bitcoin’in ana finans dünyasında ki yükselişi harikalar yaratıyor. Herhangi bir geliştirme stüdyosuna yürüyün ve Blockchain, Bitcoin ve her şeyin kriptocurrency’u ile ilgili musingting IT personelini bulmak zorundasınız.

Bunu göz önünde bulundurarak, Bulgaristan’daki Varna Yönetim Üniversitesi, Bitcoin’de burs imkanı sunan ilk yüksek öğrenim kurumlarından biri haline gelecektir.

2018 yılında, on yazılım mühendisliği öğrencisine, Bitcoin’de burs verilecek ,her dönem için € 1000 değerinde. Üniversite ayrıca, adaylarına bursu ya avro ya da Bitcoin’den alma seçeneği de vereceğiz.

Şanslı adaylar, kendilerine değerli sanal para birimlerinden bir pay alacaklarken, Üniversite de Bitcoin’i öğrenim ücretleri için bir ödeme yöntemi olarak kabul etme planları üzerinde çalışıyor.

Prospektif yazılım mühendisliği öğrencileri, Blockchain teknolojisinin eğitiminde ilerlemeye öncülük ettiği için cryptocurrency ve Blockchain teknolojisinde yeni modülleri sabırsızlıkla bekleyebilirler.

Alçak gönüllü başlangıçlardan

Bitcoin fermuarlarının piyasaya sürülmesi, Üniversitede kriptokrasi meraklılarının tomurcuklanan toplumunun bir ürünü. Kripto dünyasını kapsayan haftalık seminerler, Bitcoin bursları ve Blockchain teknolojisi ile ilgili yenilikçi kurslar fikrine yol açtı.

Cointelegraph’a konuşan VUM dijital pazarlama müdürü Ömer İlyasli, öğrenci gövdesinin Blockchain gelişiminin en uç noktasında olduğunu söyledi.

“Bilgisayar Bilimleri Yüksek Okulumuzda Blockchain teknolojisi üzerinde çalışan çok sayıda öğrencimiz var. Burada epeyce bir topluluğumuz var ve zaman zaman seminerler düzenliyoruz. Bitcoin bursu sunma kararı “Blockchain Teknolojisine Giriş” semineri sonrasında geldi. “

Burs programının başlatılması iddialı üniversitenin buzdağının sadece bir ucudur. Ilyasli, toplumun Blockchain ve şifreli para birimleri için eğitim merkezi haline gelebileceği konusunda ısrar ediyor.

“Bu alandaki öncülerin çok ödüllendirileceğini düşünüyoruz, bu yüzden hem öncüler hem de bireyler, organizasyonumuz ve ülkemiz olmak istiyoruz. Bu nedenle Bulgar hükümetini ve Varna’daki yerel makamları Varna’yı bir merkez haline getirmeye çağırdık. Hala yetkililerden bir yanıt almadık “dedi.

Dünyanın en değerli kriptocurrency’su ve Blockchain teknolojisinde kurslar konusunda bir burs olanağı ile Üniversite, dünyanın en parlak akıllarından bazılarını çekmeyi umuyor.

Bulgar üniversitesi, işletme, yazılım ve konukseverlikte tam lisans ve yüksek lisans derecelerinin yanı sıra bir MBA programı da sunmaktadır.

Ilyasli’ye göre, açılış Bitcoin burs başvurusunda bulunmak isteyen umutlu öğrencilerin normal giriş koşullarını karşılaması gerekecek.

“Seçim süreci akademik komite tarafından yapılacak ve konuya ve teknolojiye olan ilgisini ve ders dışı etkinlikleri dikkate alarak öğrencileri seçeceklerdir. Ancak, her şeyden önce, tüm adaylar lise notları ve İngilizce yeterliliği gibi minimum giriş koşullarını karşılamalı “dedi.

Bulgar hükümetinin son zamanlarda Bitcoin’i cezai bir sendika baskısı vasıtasıyla satın alması göz önüne alındığında, ülke nişin gelişmesine, ancak hızla büyüyen endüstriye iyi bakıyor olabilir.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Haberiniz Olmadan Kripto Para Madenciliği Yapıyor Olabilirsiniz !
Rus Siber suçları, Bittrex Kullanıcılarının Pasaport Verilerini Elde Edildiğini iddia Etti

Bittrex kullanıcıları için, çekilme sınırlarını azaltmaktan veya doğrulama sürelerini azaltmaktan çok daha fazla kaygısı var gibi görünüyor. Rus Telgraf grubuna göre,...

Kapat