Güney Kore’nin En Büyük Bitcoin Borsaları Sıkı Düzenlemelere Hazır

Güney Kore’nin en büyük Bitcoin ve şifreleme borsaları Bithumb, Coinone ve Korbit, yerel hükümet ve mali yetkililer tarafından sıkı düzenleyici çerçevelerin uygulanması için hazırlar.

Bithumb yeni düzenlemeleri kabul etmeye hazır

Güney Koreli mali yetkililer, önümüzdeki haftalarda yetersiz yatırımcıların ve yabancıların Bitcoin’e ve diğer yatırımcılara yatırım yapmasına izin verilmeyeceğini açıkladı. Güney Koreli mali yetkililer, 13 Aralık tarihinde Güney Koreli hükümet tarafından yapılan acil şifre toplantısının ayrıntılarını açıkladı.

Önümüzdeki hafta, Güney Kore hükümetinin yatırımcının korunması ve vergilendirilmesi üzerine odaklanan birkaç düzenleyici çerçeve çıkarmaması bekleniyor. Şu anda görüşülmekte olan politikalardan biri eşit piyasa genelinde cryptocurrency alışverişlerinin günlük işlem hacimleri kontrol ederek ve daha sıkı uygulanması olasılığına olan Müşteri bilgileri (KYC) ve Anti-Kara Para Aklama(AML) politikalar engeleme düşüncesi.

Güney Kore’nin, ülkenin ana borsa KOSDAQ’ından daha büyük bir ticaret hacmi ile en büyük kripto para alışverişi yapan Bithumb, Güney Koreli şifreleme alışverişi piyasasını daha meşrulaştıracak, dengeleyebilecek ve doğrulayacağı için, yerel hükümet düzenlemelerini memnuniyetle karşıladığını söyledi. Bithumb şöyle dedi :

“İyi bir düzenleme seti (sanal para birimi) pazarı besleyecek ve buna hoş geldiniz diyoruz.”

Uzun yıllardır Güney Koreli hükümet, herhangi bir düzenlemenin genel tüketicileri alanın onaylanması ve geçerliliği olarak görmesine yol açacağına inandığından yerel şifreli para birimi pazarını ve endüstrisini düzenlemeye tereddüt gösterdi.

Bununla birlikte, Güney Kore hükümeti, pazarın işten çıkarılmaması için çok büyük hale geldiğini ve uzun vadede Japonya ve ABD gibi önde gelen diğer pazarların düzenlemelerine uymayı planladığını açıkladı.  hükümetin kurduğu kriptokrasi görev gücü hakkında şunları söyledi :

“Güney Kore hükümetinin diğer önde gelen hükümetler tarafından oluşturulan düzenleyici çerçeve ve eğilimleri izlemekten başka çaresi yok. Kripto para birimlerine ek olarak negatif bir üne sahip olsa da, hükümetin tutumu, Güney Kore pazarının yararına olan şey için izin verilmesine izin vermektir. “

Güney Kore’deki düzenlemeler neden gereklidir?

Güney Kore hükümeti ve ülkenin merkez bankası yerel pazardaki iki ana eğilimi endişelendiriyor: kriptokrasi ticaretine katılan yetersiz yatırımcılar ve milyonlarca dolar ponza planlarının ortaya çıkışı.

Güney Kore’deki geleneksel finans sektöründeki herkesin Bitcoin ve diğer kripto para yatırımlarına hızla geçtiğini bildirdi . Orta ve lise öğrencileri ile üniversite öğrencilerinin on binlerce günlük kripto dövizleri ticareti olduğu söyleniyor, sıklıkla esnaflar, emirler oluşturuyor ve dersler sırasında piyasanın fiyat trendini kontrol ediyor.

Güney Kore hükümeti ve başbakanı Lee Nak-Yeon, bu tür eğilimler üzerine endişelerini dile getirdi ve sonunda yetersiz yatırımcılar için ticaret yasağı uygulamaya koydu.

Güney Kore pazarıyla ilgili bir diğeri ponza planlarının büyüyen boyutudur. Geçen ay, 200 milyon dolar şifreleme ile ilgili ponzi şeması keşfedildi; operatörleri, yatırımcıları aylık geri ödemesiyle coaxed ve yatırımcıların fonlarını çaldı.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Fed’den Bitcoine Darbe

Fed Başkanı Janet Yellen, Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısının ardından düzenlediği basın konferansında, son faiz artırımını ve ekonomik gelişmeleri...

Kapat