Grin, Yeni Gelişme için Fonları Artırıyor

Çok beklenen mimble teknolojisindeki en aktif yazılım uygulaması ilk bağış toplama kampanyasını başlatıyor.

Mimblewimble,  blok zincirlerinin gizliliğini ve ölçeklenebilirliğini genel olarak iyileştirmenin bir yolu olarak şöhret kazanmıştır ; aynı zamanda geliştiricilerini gizlilik içinde gizleyen Harry Potter referansları için de geçerlidir (protokolün adı kitaplarda bir lanetten gelmektedir).

Grin adlı yazılımın arkasındaki geliştiricilere, yeni tasarım kararlarının bu trendini sürdürerek, özellikle projenin tamamlanacağı inancı karşılığında mevcut kriptokurranlara bağış talep eden bir ilk madeni para teklifi (ICO) başlatmayacağız. .

Kampanya duyurusuna göre, Grin, Grin topluluğunda “Yeastplume” olarak bilinen geliştirici Michael Cordner’ın, projenin en aktif katılımcılarından biri için bir yıl tam zamanlı çalışmayı desteklemek için 30.000 dolarlık strateji geliştirdiğini açıkladı.

Grin kurşun geliştiricisi Igno Peverell, duyurularda Cordner’dan şunları söyledi  :

“Proje üzerinde altı aydan fazla bir süredir olağanüstü bir iş çıkartıyor ve günlük iş ve aile ek olarak bunu yaptı.O çok sayıda işlevselliğe ilk katkıda bulunan ilk kişi oldu ve devam eden yardımı oldu. çok değerli.”

Bitcoin teknolojisi şirketi BlockCypher çaba için ilk bağışta bulunuyor.

Bununla birlikte, bağış toplama kaynağı, olgunlaşan bir topluluğun işareti gibi görünüyor; fikirler teoriyi aşan gelişmelere daha fazla zaman ve çaba harcamak istiyor.

Örneğe göre taklitçi geliştiriciler, önümüzdeki sene baharda agrega imzaları ve kısa süre önce açıklanan gizlilik teknolojisi olan Bulletproofs gibi özelliklerini blok zincirine ekleyecek ikinci bir test ağının başlatılması için hazırlanıyorlar .

Başlangıçta, MimbleWimble mühendisleri kendilerini teknoloji yanıltmak için kendilerini yan zincir yoluyla eklediklerini gördüler ancak teknolojinin olgunlaşmasını bekledikçe takım kendi kordon zincirini önümüzdeki şifrelemeyle başlatmaya karar verdi .

Geliştiriciler,  Kasım ayından bu yana ilk test ağında projeyi test ediyor ve blok köprücünün “bir çok yönden bölünmüş olması” da dahil olmak üzere, bir dizi engel kullanmış – ana bilgisayara önümüzdeki yıl başlayacak bir öğrenme deneyimi olarak.

Gelişmeyi özetleyen bir durum güncellemesinde Peverell şunları kaydetti:

“Testnet1 engebeli, ancak son derece kullanışlı.”

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
BitMEX CEO’su; Bitcoin Vadeli İşlemlerin Hacmini Artıracak

Bitcoin 10,000 doları aştıktan son birkaç gün içinde, Bitcoin’in rollercoaster yolculuğu olarak tabir edilen fiyat oynaklığı konuları yeniden gündeme geldi....

Kapat