Güney Kore Kripto para Borsalarının Hacklenmesinde Kuzey Kore Şüphesi

Güney Kore gizli servisi, dünyanın en önemli sanal para Borsalarının hacklenmesi olayının arkasında Kuzey Kore’nin olabileceğini ileri sürdü.

Yonhap ajansının haberine göre, Güney Kore Ulusal İstihbarat Servisi (NIS), Kuzey Kore’nin, ülkenin en büyük sanal para Borsası Bithumb’da kayıtlı yaklaşık 30 bin kişinin kişisel bilgilerinin çalınması olayına karıştığına dair ellerinde yeterli kanıt olduğunu bildirdi.

NIS’in, Bithumb’ın haziran ayında, bir başka sanal para Borsası Coinis’in eylül ayında hacklendiğini, her iki olayda da, 2014’de Sony’e yönelik hackleme olayının arkasında olmakla suçlanan, Kuzey Kore bağlantılı Lazarus Grubu’nun daha önce kullandığı kodun aynısının kullanıldığını doğruladığı kaydedildi.

Kanıtın, kapsamlı bir soruşturma için ilgili makamlara iletildiği bildirildi.

Bitcoin ve Ethereum gibi sanal paraların işlem hacminde dünyanın en büyük borsaları arasında yer alan Bithumb, hackleme olayını doğrulamış, siber korsanların yaklaşık 30 bin kullanıcının kişisel verilerine sızdığını açıklamıştı.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash , IOTA, Litecoin, Dash Analizleri

BTC / USD Bitcoin dün üç günlük konsolidasyon sonrasında yeni ömür boyu en üst seviyelere çıktı. Bu yükseliş eğilimi. Bitcoin için 24,291.58 Dolarlık bir...

Kapat