Bitcoin Fiyatı Orta Vadede 60.000 Dolara Nasıl Ulaşabilir?

Tai Lopez, dünya milyonerleri holdinglerinin sadece % 1’ini bitcoine atarsa, orta vadeli fiyatın orta vadede 60.000 doları bulabileceğini belirtti.

Forbes raporuna göre, küresel olarak yaklaşık 15 milyon milyoner var, ABD ve Kanada’da 5 milyondan fazla var.

60.000 Dolarlık imkân

CCAN daha önce, milyarder yatırımcı ve hedge fon efsanesi Mike Novogratz’ın, kısa sürede bit eşinin fiyatının 2018 yılı sonuna kadar 40.000 $ işaretini kolayca aşmasının öngördüğünü bildirdi.

Novogratz’ın öngörüsünün temeli, geleneksel finans endüstrisinden ve kurumsal yatırımcılardan onlarca milyondan fazla doların bit eşiğinde geleceklerle bitcoin pazarına girmesidir.

“2018 sonunda Bitcoin 40.000 dolarla olabilirdi. Kolayca başarabilirdi. Novogratz , sadece burada değil dünyanın her yerinde büyük bir para dalgası geliyor ” dedi.

14 Aralık tarihinde bitcoin vadeli işlemlerini listeleyen ilk büyük opsiyon borsası olan Chicago Board Options Exchange (CBOE), kurumsal yatırımcılardan ve perakende ticaret şirketlerinden gelen talebin hızlı bir şekilde arttığını gösterdi.

Tai Lopez , önümüzdeki aylarda milyarder varlıklarının küçük bir kısmının bitcoine hayata geçirilmesi halinde bitcoinin fiyatının “haklı olarak 60.000 dolar civarında olacağını” belirtti. Bitcoin’i bir değer deposu olarak kabul etmenin ve bir orta Küresel finans piyasasındaki değişimin katlanarak artması, 60.000 $ ‘ı vadede uygulanabilir orta vadeli bir fiyat hedefi olarak kalmaktadır.

Daha da önemlisi, Novogratz geçen ay vurguladığı gibi, bitcoin temelde ve yapısal olarak diğer emtia fiyatından farklıdır çünkü tedarik cevabı mevcut değildir. Bu nedenle, kısa vadeli olarak, daha yüksek profilli yatırımcılar ve büyük ölçekli tüccarların bitkisel para yatırımı yapma ihtimali yüksektir.

“Bu paralar diğer emtialardan daha farklı olan şey ..burada herhangi bir arz tepkisi yok. Bu, bir spekülatörün rüyası arasında, satın alma işlemi gerçekleştiğinde, ortaya çıkan yeni bir tedarik tepkisi olmadığı söyleniyor. Dolayısıyla her fiyat hareketi abartılıyor. Yukarı çıkarken abartılmış olacak. Yüzde 50 düzeltme olacaktır. Yolda abartılmış olacak “dedi

1 $ Trilyonluk Pazar Payı

Piyasa değeri 300 milyar dolar veya 0.3 trilyon doları aşıyor. Bitkonun piyasa değerlemesinin 50.000 ABD dolarını aşması için bitdoğanın piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaşmalıdır.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong da dahil olmak üzere analistler, çeşitli vesileyle, yaklaşık olarak 10 milyar dolarlık kurumsal paranın bitkisel para yatırılmayı beklediğini vurguladı. Ancak, küresel bitcoin döviz piyasasının günlük ticaret hacmi, kurumsal yatırımcılar tarafından 2018 sonuna kadar yatırım yapılacak olan miktarın çok üzerinde 16 milyar dolardan fazladır.

Bitcoin fiyatının 60.000 doları bulması için, küçük ve büyük yatırımcıların önümüzdeki birkaç ay içinde kripto para yatırım yapmaları gerekecek, böylelikle bitcoini yaygın olarak kabul edilen değer ve para birimi deposu haline getirilmesi sağlanacak.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
G20 Zirvesinde Bitcoin Konuşuldu

Fransa, dünya ekonomisine yön veren ülkelerden oluşan G20 zirvesinde başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların düzenlenmesi adına bir öneride bulunacak....

Kapat