G20 Zirvesinde Bitcoin Konuşuldu

Fransa, dünya ekonomisine yön veren ülkelerden oluşan G20 zirvesinde başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların düzenlenmesi adına bir öneride bulunacak.

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, konuyla ilgili LCI haber kanalına açıklamalarda bulundu. Le Maire, “2018 yılı nisan ayında Arjantin’de gerçekleştirilecek olan G20 zirvesinde Bitcoin ve diğer kripto paraların tartışılmasını masaya yatıracağım.” dedi.

Le Maire sözlerine şöyle devam etti; “Açıkçası sanal paralar şu an için risk taşıyor. Kara para aklama gibi yasa dışı olayların önlenebilmesi için G20 ülkelerinin bir araya gelerek çalışma yapmaları gerekmektedir.”

Dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin, 2017 yılında değerini yaklaşık 1700 kat arttırdı. Bu inanılmaz yükseliş uzmanların Bitcoin’in patlaması kaçınılmaz olan bir balon niteliğindeki endişelerini destekliyor.

Avrupa Birliği ülkeleri geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in kara para aklama ve terör finansmanı aracı olarak kullanılmasını engellemek için kripto para borsalarına yeni düzenlemeler getirmişti.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Boeing Eyes, GPS Sahteciliğine Karşı Mücadele Teklifinde Bulundu

Boeing'den gelen yeni bir patent dosyasında uçak imalat devi blok zincirin uçakta bulunan GPS alıcılarını nasıl koruyabileceğine bakıyor. Geçtiğimiz Perşembe...

Kapat