Japonya Maliye Bakanı : Bitcoin İçin “Güvenilir Para Değildir”

Salı günü yapılan açıklamada, Japon Maliye Bakanı Taro Aso önde gelen kripto para  Bitcoin’in henüz “güvenilir para” olarak kendini kanıtlamadığını iddia etti . Ayrıca, genel olarak sanal para birimlerinin Japonya’da yaygın olarak kullanılmadığını da ekledi.

Fransa’nın Maliye Bakanı Bruno Le Maire’nin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada , Bitcoin ve düzenlemesinin  G20 zirvesinde bir tartışma konusu olmasını istediği konusundaki görüşlerine yanıt olarak geldi .

Le Maire, Bitcoin’in spekülasyon riski taşıdığını ve düzenlenmesi gerektiğini iddia etti:

“Açıkçası spekülasyon riski var. Bu göz önünde bulundurulmalı ve incelemeliyiz ve Bitcoin’i düzenleyebileceğimiz diğer tüm G20 üyeleriyle  nasıl göründüğümüzü görmeliyiz. “

Aso, Le Maire’nin yorumlarını yanıt olarak, Bitcoin’in bir para birimi olup olmadığı konusunun, madalyonun “güvenilirliğini” sorgulayarak henüz çözüme kavuşturulmadığını söyledi:

“Para birimi olup olmadığı konusunda kesin bir tanım yok. Bu sorun zor . Para birimi olma konusunda henüz güvenilir olmadığı kanıtlanmadı, bu yüzden biraz daha izlemeliyim. “

Japonya’daki Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin performansı

Aso , ülkenin Bitcoin ile “birlikte” olduğuna dair yaygın inancına rağmen, Bitcoin’in Japonya’da yaygın olarak kullanılmadığını ve Japon tüketicilerin fiat veya hükümet destekli para birimini tercih ettiklerini söyledi .

Bununla birlikte, bir dizi kriptokrasi değişimi ve operasyonları Japonya’ya taşınarak ve Çin gibi ülkelerde kendilerine yönelik kampanyalardan kaçarak Maliye Bakanı’nın sözleri tartışmalı .

Eylül ayında yayınlanan bir habere göre , dünya çapındaki Bitcoin ticaretlerinin% 50’sinden fazlasıJapon Yeni (JPY) cinsinden yapılmaktadır.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Kuveyt Bitcoin’e Soğuk Bakıyor

Arap Times gazetesine göre, bakanlığın kaynakları, son fiyat artışı sonrasında Kuveyt Merkez Bankasının finansal kurumlara, bankalara ve bağlı şirketlere kripto...

Kapat