Beyaz Rusya Hükümeti, Kripto İşletmeleri İçin Vergi İndirimi Yapıyor

Beyaz Rusya hükümeti, kriptokrasi ve blok zinciri etrafında şirketlerin gelişimini teşvik etmek için kısmen yeni tüzükler geçti.

Devlet medya ajansı  BelTA’ya göre , 22 Aralık’ta Beyaz Rusya Devlet Başkanı Alexander Lukashenko, ticaret faaliyetini artırmak amacıyla önemli vergi teşvikleri de sunarken, yasal olarak blok zincir gibi gelişmekte olan teknolojilerin kullanımını kucaklayan bir dijital ekonomi geliştirme kararnamesini imzaladı.

kararname,  özetlenmiş mevzuat savunma yapan bir yerel BT firması tarafından, hükümet teknoloji ve mali yapının başlatılması için bir merkez olarak hizmet etmek isteyen özel ekonomik bölge gelişimini artırır

Yasanın bir bileşeni akıllı sözleşme geliştirme, token verme, kriptokrasi ticareti ve madencilik üzerinde çalışan şirketler için yasal bir temel oluşturuyor ve bunların hepsi önümüzdeki beş yıl için gelir vergisinden muaf tutuluyor.

Kanun şöyle diyor:

“Çeşitli faaliyetlerden elde edilen kazanclar, kazançlar (gelirler, gelirler), Ocak 2023 yılına kadar vergiye tabi madde olarak muhasebeleştirilmez.”

Temmuz ayında rapor edildiği gibi , ülkenin merkez bankası, yerinde bankalar için bir işlem garanti sisteminin parçası olarak blok zinciri dahil etme yollarını zaten düşünüyordu.

Merkez bankası şefi Pavel Kallaur, bugün yayınlanan bir başka raporda High Tech Park’ın kriptolaşımcılık işletmelerinin mağaza kurma yeri olarak görev yapmasını istediğini belirtti.

“Kripto para birimleri için Dijital Ekonomi Geliştirme Yönetmeliği, Hi-Tech Parkı’ndaki yerleşik şirketlerin uluslararası anlaşmalar için kripto para birimleri kullanmalarını sağlıyor ve biz bunun için de iyiyiz” diye belirtti

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Goldman Sachs ,Kripto Paranın Değerlerinin Gelecekte Düşeceğini Söylüyor
Goldman Sachs’dan Kripto Para Masası

Konuya ilişkin bilgiye sahip kaynaklar, Goldman Sachs'ın bitcoin gibi kripto para işlemlerinde bulunacak bir birim kuracağını belirtti. İki kaynaktan edinilen bilgiye...

Kapat