Sberbank Başkanı: Blockchain Kabulü 10 Yıl Alabilir

Sberbank başkanı, Rusya’daki blokchain uygulamasının on yıl kadar uzun sürebileceğine inanıyor.

Sovyet bankasının devlet başkanlığı haber servisinden TASS tarafından aktarıldığı gibi , Sberbank’ın yönetim kurulu başkanı Herman Gref Perşembe günü kurumun gelecek yılın başında teknolojiye dayalı ürünler üretebileceğini belirtti.

Ancak Sberbank şefine göre, blok zincirinin daha geniş ölçüde benimsenmesi bundan çok daha uzun sürebilir.

Gref’in aktardığı sözlerinde,

“Rusya hakkında konuşursak, blok zincirle ilgili en fazla sayıda projeye sahibiz, hepsi deneysel modda olmasına rağmen, çok deney yapıyoruz Belki 2018’de büyük ölçekli bazı ürünleri tanıtabileceğiz. Blockchain teknolojisi bizim kazanımlarımızdan biri … Teknolojinin uygulama yelpazesini 8 ila 10 yıl arasında olacağını tahmin ediyorum. “

Röportajda Gref, ethereum blockchain’in ticari kullanımının önümüzdeki bir iki yıl içinde başlayabileceğini belirtti. Sberbank,  Enterprise Ethereum Alliance’ın bir üyesi olarak Ekim ayında tekrar birleşti.

“Teknoloji henüz ticari olarak uygulanmaya hazır değil, bir yıl, bir buçuk ya da iki yıl daha alacak, böylece kullanmaya başlayabiliriz” dedi.

Gref daha önce bildirildiği gibi geçmişte blok zincirinin benimsenmesi için daha uzun bir zaman çizelgesi öngördü.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Ripple Teknik Analizi

ABD Doları karşısında 1.20'nin üstünde bir yükseliş sonrasında dalgalanma fiyatı, Bitcoin'e karşı da. XRP / USD 0.9000 $ 'lık desteğe doğru...

Kapat