İsrail Devleti, Ulusal Coin Düşünüyor

Rusya ve Dubai’nin izinden geldikten sonra İsrail,   fiziksel bir şekle karşılık gelen bir dijital şekillendirme ,ulusal bir kripto para sunmayı düşünüyor .

Maliye Bakanlığına yakın kaynaklara göre, İsrail’in kara pazarı ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasının yaklaşık % 22’sini oluşturuyor. İsrail hükümetine kayıtlı bir dijital para birimi, karaborsacı işlemleri daha az mümkün kılacaktı.

Ayrıca, haber kaynağı başına hükümet, ekonomideki fiziksel nakit miktarını önemli ölçüde azaltacak bir mevzuat düşünüyor. Örneğin, bir öneri nakit olarak ücret ödemeye karşı bir yasa olacaktır.

Bununla birlikte, dijital coin yaratma süreci henüz başlamış durumda. Hükümet, ‘Ekonomik Düzenlemeler Tasarısı’ teklif etti; bu tasarı, İsrail Bankası’nın dijital coin yaratmayı düşündüğü ayrı bir panel oluşturacak.

Fiziksel nakit kanunlarının eklenmesi, Knesset’in iki yıl önceki aynı yasayı geçme başarısızlığının bir sonucudur. İsrail Başbakanının son yorumları, dijital para birimi benimseme baskısı olduğunu gösteriyor.

İsrail merkezli Blockchain cüzdanı uygulaması olan Colu, İsrail hükümetine dijital bir para birimi izlemesine yardım ediyor. Mark Smargon, Başkan Blochain Colu Cointelegraph’a şunları söyledi:

“İsrailli düzenleyiciler bir süre dijital para birimlerini araştırıyorlardı, biz de bu konuşmanın bir parçasıydık. Bu girişim gerçek olursa, dijital para birimlerinin paranın geleceği olduğuna inandığımız için Colu, işbirliği yapmaktan mutluluk duyacaktır. “

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Bitcoin Fiyat Analizi
Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin fiyatı ABD Doları karşısında $ 10,000'a sert bir düşüşle düştü. BTC / USD şu an düzelmekte ancak satış baskısı ile...

Kapat