Ethereum Teknik Analizi

Ethereum fiyatı, ABD Doları ve Bitcoin’e karşı düzeltmeyi tamamlamış gibi görünüyor. ETH / USD, yakın dönemde 700 $ ‘ın üzerine çıkabilir.
Ethereum Teknik Direktör - ETH USD

Anahtar Kelimeler

  • ETH fiyatı düzeldi ve şu anda ABD Doları karşısında 680 $ pivot bölgesinin üzerinde işlem görüyor.
  • ETH / USD’nin saatlik grafikte (SimpleFX yoluyla veri beslemesi) 670 Dolar dirençle düşüş eğilim çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.
  • Parite artık yakın vadede 780 $ ‘ın üzerine çıkmak için oldukça iyi konumlandırılmış durumda.

Ethereum fiyatı, ABD Doları ve Bitcoin’e karşı düzeltmeyi tamamlamış gibi görünüyor. ETH / USD, yakın dönemde 780 $ ‘ın üzerine çıkabilir.

Ethereum Fiyat Dayanımı

Son zamanlarda, ABD Doları karşısında 550 $ üzerinde ETH fiyat çok salıncak hamle gördük. Fiyat, satıcılarla karşılaştığı 740 $ seviyesine doğru düzeltildi ve bir de aşağı yön hareketine başladı. Son dalganın% 23.6’sının Fib retracement seviyesinin altında 739$ ‘dan 475 $’ a kadar düşük seviyede işlem gördü. 570 $ seviyesinin üzerinde desteklenmeyi sürdürdüğü için olumsuzluk çoğunlukla bir düzeltme dalgasıydı.

Son dalganın % 50 Fib düzeltme seviyesinin 739 $ ‘dan 475 $’ a kadar düşük bir seviyede test edildi. Bu olumlu bir işaretti ve 605 $ destek alanını test ettikten sonra fiyat yeni bir ters dalga başladı. 680 $ pivotun üzerine taşındı ve yavaş yavaş ivme kazanıyor. ETH / USD’nin saatlik grafikte 670 $ dirençle düşüş eğilim çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu. Daha fazla kazanç elde etmek için kapıları açtı ve parite 700 $ seviyesinin üzerine çıktı.

Ethereum Teknik Direktör - ETH USD

Şu anda, fiyat 765 $ ‘lık direncin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde bir mola vermeye çalışıyor. 100 saatlik SMA’nın üzerinde bir kapanış olduğunda, fiyat 790 $ seviyesine doğru daha fazla çekişe neden olabilir.

Saatlik MACD –  MACD yükseliş bölgesinde geri geliyor.

Saatlik RSI –  RSI daha yüksek bir seviyeye taşınıyor ve 50 seviyesinin üstünde yer alıyor

Destek Seviyesi  – 680

Direniş Seviyesi  – 740

 

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
İsrail Devleti, Ulusal Coin Düşünüyor

Rusya ve Dubai'nin izinden geldikten sonra İsrail,   fiziksel bir şekle karşılık gelen bir dijital şekillendirme ,ulusal bir kripto para sunmayı düşünüyor . Maliye...

Kapat