Bitcoinleri Çalınan NiceHash Sitesi CEO’su istifa etti

 Bu ayında başında madencilik şirketi NiceHash’e yönelik büyük bir siber saldırı gerçekleşmiş ve 4700 Bitcoin çalınmıştı. Saldırıdan sonra şiddetli bir şekilde eleştirilen şirket CEO’su istifa etti.

Dünyanın önde gelen kripto para madencilik şirketi NiceHash, bu ayında başında siber saldırıya uğramış ve şirket yetkililerinin açıklamalarına göre şirket aracılığıyla madencilik yapan kullanıcılara ait 4700 adet Bitcoin çalınmıştı. Saldırıdan bir gün sonra Facebook üzerinden canlı yayın gerçekleştiren ve saldırıyla ilgili bazı detayları paylaşan NiceHash’in kurucusu ve CEO’su Marko Kobal, kullanıcıların çalınan Bitcoin’lerine karşılık nasıl bir yol izleneceği ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınmıştı. Kullanıcılar tarafından sert bir şekilde eleştirilen Kobal, şirketteki görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Slovenya merkezli şirketi 2014 yılında kuran Marko Kobal, LinkedIn’de paylaştığı açıklama ile istifa ettiğini ve şirketin yeni CEO’sunun, daha önce şirkette herhangi bir pozisyonda görev almayan, Zdravko Poljaševic olduğunu dile getirdi. Kobal ayrıca istifa kararının bir parçası olarak hisselerinin yüzde 45’ini de satacağını açıkladı. Açıklamasında şirkete ve ekibe güven duyduğunu da belirten Kobal, ”Firmanın önümüzdeki yıllarda daha da zenginleşeceğini umuyorum.” dedi.

Kullanıcılar Mağdur Edilmeyecek

Bitcoin’leri çalınan kullanıcılar, NiceHash uzun bir süre çalınan Bitcoin’ler hakkında açıklama yapmamasının ardından kripto paralarından umudu kesmişti ancak Marko Kobal geçtiğimiz günlerde, yatırımcılardan gelen para ile müşterilerin zararını gidereceğini açıkladı. Kullanıcılar şimdi paralarını ne zaman alacaklarını öğrenmek için 31 Ocak tarihinde yapılacak açıklamayı bekliyor.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Bulut Madencilik Sistemi Nedir Ve Nasıl Yapılır ?

Bulut Madencilik sorularını sizlerden çokça almaya başladım ve bunun üzerine “Bulut Madencilik Nedir” sorunuza cevap vermek istedim. Yazıda belirttiğim gibi...

Kapat