Avrupa Merkez Bankası Bitcoin’le Yapılan İşlemlerde Vergi Öngörüyor

Avusturya Merkez Bankası başkanı Ewald Nowotny, bir Alman gazetesine verdiği röportajda , katma değer vergisinin (KDV) ödenmesinin yanı sıra, bir finansal işlemde bulunan herkesin açıkça tanımlanması gerektiğini söyledi. Daily Mail’e göre bankacı, kara para aklamayla ilgili olası başvurular hakkında endişelerini dile getirdi.

Nowotny’den yorumlar, ECB yönetim kurulu üyesi Benoît Cœuré Caixin Global’e bitcoin yelpazesinin kabarcık halinde olduğunu söylediğinden birkaç gün sonra geldi. Avusturyalı muadili gibi, Cœuré de bitoin ile ilgili başlıca sorunlardan birinin vergi kaçakçılığı ve kara para aklamayla ilgili olduğunu söyledi.

Her iki bankacı da, kripto paranın para birimi olmadığını ve Cœuré’nin yatırımcıların bunu bir ödeme aracı olarak kullanamayacağını söylediğini belirtti.

Bununla birlikte,  DLT bir bütün olarak, toptan ve perakende uygulamalara yönelik umutları gösterdiğini ve ECB’nin teknoloji seçeneklerini keşfetmek için Japon Bank’la yaptığı yeni ortak girişimini not ettiğini belirtti.

Yetkili, dünya genelindeki merkez bankaları mevcut finansal sistemleri yenilemek veya değiştirmek için DLT’yi nasıl kullanacağını araştırırken, teknoloji hala anlamlı bir uygulama için çok erken olduğunu, belirtti.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Avustralya'da Kripto Para Bankası Kurulacak
Hangi Ülke’de Bitcoin Yatırımcılarının Hesapları Bloklandı !

Avustralya'nın 4 büyük bankasının son zamanların büyük trendi kripto para transferi yapan müşterilerin hesaplarını dondurduğu iddia ediliyor. İddiaya göre National...

Kapat