Sec Kripto Paralar ile Alakalı Kararını Açıkladı !

Sec Kripto Paralar ile Alakalı Kararını Açıkladı !

SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) bugün, Eylül ayına kadar beş bitcoin ETF (Borsa Yatırım Fonları) için onay kararını ertelediğini söyledi.

Boston merkezli ETF sağlayıcısı Direxion Investments tarafından 4 Ocak’ta yapılan teklifler beş başvurudan oluşuyor ; bir tanesi doğrudan BTC fiyatına bağlı bir ETF için ve dördü fiyat değişimleriyle ilgili.

SEC’in  Federal Sicili  Daily Journal’daki raporu ,Komisyonu şöyle açıklıyor:

Teklif edilen kural değişikliğini konular hakkında herhangi bir kararın alınmadan daha  detaylı düşünülmesi gerektiğini belirtildi , böylece bu önerilen kural değişikliğini dikkate almak için yeterli zamana sahip olacağız. Buna göre Komisyon, Komisyonun önerilen kural değişikliğini onaylayacağı veya onaylamadığı tarih olarak 21 Eylül 2018 olarak belirlemektedir.

Önemli olarak SEC, VanEck ve SolidX’ten  elde edilen ve Kripto topluluğunda muazzam bir beklenti yaratan ETF önerileri ve SEC web sitesinde yer alan teklif üzerine 250’den fazla yorum yapılması konusundaki yüksek beklentili bir kararla ilgili herhangi bir yorumda bulunmamıştır . Direxion uygulamasının aksine, yazı yazıldığı zaman sadece iki yorumu vardı.

ETF’leri çevreleyen bu piyasa heyecanı, son haftalarda bitcoin’in fiyatında önemli bir artışa neden olan ve günümüzün 8.000 $ ‘lık geçmişini hızlandıran yükselişin büyük bir kısmının arkasında yer almasına inanan rakamlar ,  zamanın önemli  kripto para birimlerini  kurumlar için ciddi yatırımların  oluştuğuna inanıyor.

Mike Novogratz Galaxy Dijital Sermaye Yönetimi kurucusu ve CEO’su bu konuda geçenlerde söylediği “kurumsal yatırımcıların sürüsü” yavaş internet olacak blockchain veya gerçekleşme geliyor “onlar olduğunu ekleyerek” kripto para ekosistem doğru gelmektedir inandığı Web 3.0. ” belirtti.

Diğer haberleri okumak için linki tıklayın.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Michael Arrington: Bitcoin Yakın Gelecekte 25.000 Doları Olacak
Michael Arrington: Bitcoin Yakın Gelecekte 25.000 Doları Olacak

23 Temmuz tarihinde, CNBC‘nin Ran Neu Ner‘i, Kore Blockchain Haftasında Arrington XRP Capital‘in Michael Arrington‘u ile röportaj yaptı. Kendisi bu firmaya ek olarak yakın zamanda...

Kapat