SEC, Gelecek 2 Ay İçinde 9 Bitcoin ETF Kararını Verecek

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), önümüzdeki iki ay içinde dokuz önerilen bitcoin borsada işlem gören fon (ETF) hakkında nihai kararlar almaya hazırlanıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), onaylandığı takdirde, blockchain başlangıç SolidX ve yatırım firması tarafından desteklenen bir ETF liste için izin vereceğini CBOE BZX Borsası’na önerilen bir kural değişikliği hakkında bir karar gecikmiş VanEck.

Yine de, ilk olarak Haziran ayında ortaya konan SolidX VanEck teklifi, beklemede olan dört dosyadan sadece bir tanesi.

ProShares, Direxion ve GraniteShares firmalarının geçmiş sunumları ile birleştirildiğinde, kamuya açık kayıtlara göre SEC yetkilileri tarafından toplam 10 bitcoin ilişkili fon tartıyor, ancak VanEck / SolidX bitcoin ETF tüm teklifler arasında tek “fiziksel” ETF’dir.

Bu son tarihler, tekliflerin ABD Federal Sicili’nde yayınlandığı zamana göre belirlenir ve ilk karar o tarihten 45 gün sonra verilir. Ajans, daha sonra bu kararları Kayıt’da yayınlanmasından sonra en fazla 240 gün sürebilir.

ProShares’ten gelen iki fona ait bir karar için son tarih 23 Ağustos, iki haftadan biraz daha uzağa. Bu ürünler için yolun yolunu açan kural değişikliği 4 Aralık 2017’de NYSE Arca tarafından sunuldu .

Eylül, 15 Eylül’den başlayarak, GraniteShares’in iki paranın bir başparmak yukarı ya da başparmak aşağı çekeceği tarih olan bitcoin ETF’ler için bir dizi son teslim tarihi görecek. Fonlar başlangıçta 5 Ocak’ta teklif edildi.

Direxion’un dört fonu için son tarih, ilk kayıtlar 4 Ocak’ta sunulduğundan sonra, kamu kayıtlarında belirtildiği gibi 21 Eylül’dür.

SEC, SolidX-VanEck önerisi hakkındaki kararını 30 Eylül’e çekti. Ancak, ajansın bu tür teklifleri dikkate alma biçimi göz önünde bulundurulduğunda, ek süre sonlandırılabilir ve son bir son başvuru tarihini Şubat ayı sonuna kadar beklenecek.

Emin olmak için, ajans kararlarını öngörülen son tarihinden önce (SEC bu hafta yaptığı gibi) serbest bırakabilir. Ancak geçmiş örnekler, SEC’in son başvuru tarihlerine kadar bekleyeceğini, ancak kripto topluluğu tarafından daha fazla tırnak ısırmalarının sağlanacağını gösteriyor

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Blockchain Veri Hırsızlıklarına Çözüm Olabilir mi ?
Blockchain Veri Hırsızlıklarına Çözüm Olabilir mi ?

Facebook kısa süre önce Amerikan borsa tarihinin en büyük düşüşülerinden birini yaşamıştır , piyasa değerinden 125 milyar dolar kaybetmiştir. Bazı...

Kapat