Blockchain Brexit Sınır Sıkıntılarını Çözebilir Mi ?

İngiltere Maliye Bakanı Phillip Hammond, dün, blockchain teknolojisinin İngiltere Avrupa Birliği’nden ayrıldıktan sonra İrlanda sınırı boyunca ticarete yardımcı olabileceğini belirtti. Bununla birlikte, Hammond, ne hakkında konuştuğunu bilmediğini itiraf eden ilk kişidir.

İngiltere Bakanı başarısız müzakereler sonrasında teknolojinin kötü anlayış dayanır
Birleşik Krallık’ın önümüzdeki yıl Avrupa Birliği’nden ayrılmasının Birleşik Krallık’ın kendisini ve Avrupa komşularını nasıl etkileyeceği konusunda giderek artan bir endişe var. Birleşik KRALLIK’TAN herhangi biriyle bir sınırı paylaşan tek ulus olduğu ve doğal olarak çıkış yapan ülke ile büyük miktarda ticaret yaptığı için, İrlanda’nın Brexit tarafından en çok etkilenen uluslardan biri olduğu düşünülmektedir.

İrlanda’nın terk tarihinden sonra İngiltere ile ticarete nasıl devam edebileceği konusundaki artan meseleyi ele alırken, İngiltere Maliye Bakanı Phillip Hammond, blockchain’i potansiyel olarak endişelerin çoğunu hafifletebilecek bir teknoloji olarak gösterdi. Reuters’e göre, dedi:

“Teknoloji mevcut hale geliyor ( … ) üzerinde uzman olduğunu iddia etmiyorum, ancak en belirgin teknoloji blockchain.”

Böyle bir açıklama, Brexit’ten veya blockchain teknolojisini anlayan kimselerden kaybedecek herhangi bir şeyi olan herkes için derhal endişe duymalıdır. Açıkçası, Hammond sadece eski kategoriye girer.

Konu İrlanda sınırında. Yıllar süren çatışma, harita üzerindeki bu çizginin her iki tarafında da öfkelendi ve 1990’ların sonlarında kurulan huzursuz barış, büyük ölçüde Güney komşusunun Birleşik KRALLIK’LA kuzeyde ticaret yapma kabiliyetine dayanıyor.

Bir Brexit anlaşmasının doğası hakkında şu anda bilinmeyen çok şey ile, böyle bir ticaretin devam edebileceğine dair net bir gösterge yoktur.

Hammond’un dağıtılmış bir veritabanının herhangi bir şekilde İrlanda’nın sert bir Brexit’in ardından ticaretinin kaderini artırabileceğini iddia etmesi gülünç. Bir blockchain tedarik zinciri izleme (standart bir veritabanı üzerinde şu anki teknoloji ile böyle bir sistem kullanarak verimliliğini göreceğiz) kullanılabilir ise, kesinlikle onları iyi-İNGİLTERE ve İrlanda arasında sabit bir sınır Brexit serpinti halinde mal üzerinde gerekli sınır kontrolleri azaltmak için uygun kılan bir blockchain ile ilgili bir şey yok.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri blockchains üzerinde çalışıyor çünkü tamamen dijital. İşlem gören mallar değildir.

Aksine, Hammond’un “Brexit için Blockchain” raporuyla (Financial Times tarafından gösterildi) Snake oil tarafından Reply LTD gibi satıldığı veya belki de açıkça yaptığı duruma daha sıkı bir kavrayışa sahip olduğu gibi ses çıkarmaya çalıştığı görülüyor.

Kamu blockchains bazı şeyler için harika-güvenlik ve değişmezlik-ama bu onlar hiç her sorunun çözümü olduğu anlamına gelmez. Bir şey düzgün çalışmıyor ve ne olduğundan emin değiliz.daha sonra tekrar deneyin veya bunun yerine bir şehrin, yerin veya adresin yakınında arama yapın.

İrlanda sınırındaki konu güven değil, politik. Bir şey düzgün çalışmıyor ve ne olduğundan emin değiliz. Bitcoin gibi çok milyar dolarlık bir ağı korumak için mükemmel. Bir sınır boyunca mal ticareti sürecini hızlandırabileceğini düşünmek için hiçbir neden yoktur.

Hammond’un Brexit tarihine kadar uzanan aylarda İrlanda sınırı için blockchain çözümünü nasıl geliştirdiğini görmek ilginç olacak. Bir şey düzgün çalışmıyor ve ne olduğundan emin değiliz.

Bir önceki yazımız olan Eylül Ayı Kripto Para Derlemesi başlıklı makalemizde Eylül Ayı Kripto Para Derlemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply